فهرست مطالب سایت: (کلیک کنید)

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور ۹۹ – (بهمن) زمان ثبت نام

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در مهر و بهمن و زمان ثبت نام

اگه میخوای زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور رو بدونی و روش انتخاب رشته این دانشگاه رو یاد بگیری و شانس قبولیت رو چندین برابر کنی با ما باش. در کنار ثبت نام بدون کنکور برای دانشگاه های سراسری و آزاد ، هر سال دانشگاه علمی کاربردی نیز با سیستم ثبت نام بدون کنکور دانشجو می‏گیره که میخوایم به طور کامل راجبش صحبت کنیم.

جهت مشاوره تخصصی و پاسخگویی به سوالات در مورد دانشگاه علمی کاربردی با شماره زیر تماس بگیرید:
شماره تلفن مشاور تلفنی آنلاین آیدی نوین

دانشگاه جامع علمی کاربردی چیست ؟

دانشگاه علمی کاربردی یک دانشگاه نیمه دولتی محسوب میشه که زیر نظر وزارت علوم ، تحقیات و فناوری و به عنوان دانشگاه نسل سوم با رویکردهای افزایش مهارت و فناوری نظام آموزشی کاملا به صورت حضوری فعالیت خود رو را  از مهر ماه سال ۱۳۷۰ شروع کرده و تاکنون شامل حدود ۱۲۴۵ مرکز آموزشی در رشته های مختلف و سراسر کشور می باشد . مدرک این دانشگاه‏ها در داخل ایران کاملا معتبر هست .

لیست رشته های اصلی دانشگاه علمی کاربردی:

دانشگاه علمی کاربردی در چهار رشته اصلی صنعت ، کشاورزی ، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر با کدرشته های مختص هر عنوان دانشجو می‏گیرد .

هدف از تاسیس این دانشگاه چی بوده ؟

این دانشگاه با همکاری با سازمان ها و دستگاه های اجرایی برای آموزش دادن نیروی انسانی به منظور کسب تجربه کاری ، حرفه و تخصص برای ارتقا سطح دانشی و مهارتی شاغلین تاسیس شده است .

انواع دوره های علمی کاربردی:

دانشگاه علمی کاربردی در دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‎ای به صورت ناپیوسته دانشجو می پذیرد .

دوره کاردانی فنی :

شامل آموزش‏های نظری و عملی که به دانشجویان در طول دوران تحصیل داده می‎شود که دانش ، مهارت و نگرشش آنها در بخش فنی حوزه های شغلی بالا رود.

دوره کاردانی حرفه‎ای :

شامل آموزش‏های نظری و عملی که به دانشجویان در طول دوران تحصیل داده می‏شود که دانش ، مهارت و نگرش آنها در زمینه‏های بهره‏برداری ، پشتیبانی تولید و عرضه خدمات ، اجرای یک سری طرح‏های کوچک مقیاس ، انجام و ارایه خدمات حرفه‏ای در بخش‏های مختلف شلغی بالا رود .

چه افرادی می‏توانند در دانشگاه‏های جامع علمی کاربردی در مقطع کاردانی و کارشناسی ثبت نام کنند ؟

افرادی که مدرک دیپلم در یکی از موارد ذکر شده در ادامه باشند می‏توانند ثبت نام کنند :

مدرک مورد نیاز برای ثبت نام علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی چه مزیت‏هایی دارد ؟

۱- ثبت نام به صورت بدون کنکور و بر اساس مدرک دیپلم برای مقطع کاردانی و مدرک کاردانی برای کارشناسی ناپیوسته و بر اساس معدل مقطع قبلی

۲- تحصیل به صورت کاملا تخصصی در گرایش قبول شده در دانشگاه

۳- تحصیل در مقطع کاردانی ناپیوسته با داشتن هر نوع دیپلمی و هر رشته‏ای که علاقه دارید .

۴- تحصیل در ایام تعطیل برای افراد شاغل

۵- داشتن سهمیه شاغلین ( این سهمیه برای افرادی هست که در رشته انتخابی مورد نظر اشتغال به کار داشته باشند و تجربه و سابقه کار مرتبط بر اساس ضوابط جدول شماره ( ۶): تعريف شاغل، شرايط اختصاصي، كد اشتغال و امكانات رفاهي مراكز آموزشي مجري در دوره کارداني فني و دوره كارداني حرفهاي (ناپيوسته) مهرماه سال ۱۳۹۹ موجود در دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی می‏باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاغلی که شامل سهمیه شاغلین می‏شوند می‏توانید با شماره زیر تماس گرفته و مشاوران مجرب در این زمینه شما رو راهنمایی کنند

شماره تلفن مشاور تلفنی آنلاین آیدی نوین

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۹۹ :

دانشگاه علمی کاربردی هر سال در دو نوبت برای هر دو نیمسال‏ تحصیلی در مهرماه و بهمن ماه دانشجو می‏گیرد . شرط اصلی پذیرش داشتن مدرک دیپلم برای کاردانی و مدرک کاردانی برای مقطع کارشناسی ناپیوسته و بر اساس معدل مقطع قبلی می باشد .

تاریخ ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی:

در زیر میتوانید مشاهده کنید:

تاریخ ثبت نام نیم‏سال اول ( ورودی مهر ماه)

برای شرکت در پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‏ای (ناپیوسته) برای ورودی مهرماه سال ۱۳۹۹ از روز دوشنبه مورخ ۹۹/۰۶/۱۰ آغاز و در روز دوشنبه مورخ ۹۹/۰۶/۱۷ پایان می‎پذیرد و همچنین دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه‏ای حرفه‏ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهرماه سال ۱۳۹۹ از روز سه‏شنبه مورخ ۹۹/۰۶/۱۱ آغاز و در روز سه ‏شنبه مورخ ۹۹/۰۶/۱۸ پایان می‏پذیرد .

تمدید زمان ثبت نام کاردانی علمی کاربردی:

طبق اعلام سازمان سنجش با توجه به تغییرات ایجاد شده در دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای دوره کاردانی در دو مرحله تمدید صورت گرفته ابتدا تا روز یکشنبه تاریخ ۲۳/۰۶/۹۹ تمدید گردید و در مرحله دوم تا پايان روز چهارشنبه مورخ ۱۶/۰۷/۹۹ تمدید گردید.

تمدید زمان ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی:

طبق اعلام سازمان سنجش با توجه به تغییرات ایجاد شده در دفترجه راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای دوره کارشناسی در سه مرحله تمدید صورت گرفته ابتدا تا روز یکشنبه تاریخ ۲۳/۰۶/۹۹ تمدید گردید و در مرحله دوم تا پايان روز چهارشنبه مورخ ۲۷/۰۶/۹۹ و مرحله سوم تا پايان روز چهارشنبه مورخ ۱۶/۰۷/۹۹  تمدید گردید

شهریه دانشگاه علمی کاربردی:

شهریه هر دو دوره کاردانی و کارشناسی در زیر آورده شده است. امكان افزايش ميزان شهريه ثابت و متغير حداكثر تا ميزان ۲۰ % نسبت به جدول فوق وجود دارد.

شهریه دوره کاردانی:

شهریه دوره کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

شهریه دوره کارشناسی و مهندسی فناوری:

شهریه دوره کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

سازمان سنجش با اعلام تمدید اول ثبت نام ، اصلاحیه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته در خصوص جداول مربوط به اصلاحات مورد نظر را در روز سه‌شنبه مورخ ۹۹/۰۶/۱۸ منتشر کرد .

برای دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی کلیک کنید یا از لینک های زیر استفاده کنید:

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی مقاطع کاردانی مهر ۹۹:

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی مقاطع کارشناسی مهر ۹۹:

تاریخ ثبت نام نیم‏سال دوم ( ورودی بهمن ماه):

در سال‏ ۹۹ زمان ثبت نام نیم سال دوم بهمن ماه از تاریخ ۲ تا ۱۳ آذر ماه بود . با توجه به شرایط کرونا ، امسال تاکنون زمان دقیق از طرف سازمان سنجش اعلام نشده و شما می‏توانید با عضو شدن در کانال تلگرامی ما با سرچ کردن دانشگاه علمی کاربردی از تمامی اخبار مربوط به این دانشگاه زودتر از همه باخبر بشید .

برای نیم‏سال دوم بهمن ماه معمولا به یکی از روش اینترنتی یا حضوری ثبت نام انجام می‏گیرد . اگر به صورت حضوری ثبت نام انجام بگیره ، بعد از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی ، فرم انتخاب رشته توسط داوطلب پر شده و به دانشگاه مد نظر که رشته رو ارائه می‏کند باید مراجعه و ثبت نام خود را تکمیل نماید و چناچنه اگر به خاطر کرونا ثبت نام به صورت اینترنتی انجام پذیرد در ادامه روش ثبت نام اینترنتی را توضیح خواهیم داد .

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی مقاطع کاردانی

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی مقاطع کارشناسی

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۹۹:

شرايط پذيرش داوطلبان در دو بخش عمومي و اختصاصي عبارتند از:

شرایط عمومی:

 • معتقد بودن به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصویب شده در قانون اساسی ج.ا.ا
 • متعهد به انجام دادن احکام عملی اسلام ( انجام دادن واجبات و دوری کردن از محرمات )
 • داوطلب نباید با نظام جمهوری اسلامی ایران عناد و دشمنی داشته باشد .
 • عدم احراز فساد اخلاقی ، مرتکب شدن به اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی داوطلب قبل و حین تحصیل
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی:

۱- داوطلبین برای ثبت نام در مقطع کاردانی باید یکی از مدارک دیپلم زیر را دارا باشند :

دیپلم سه ساله نظام جدید (۶-۳-۳)  – (نظری ، فنی و حرفه و کاردانش)

دیپلم سه ساله نظام ترمی / سالی واحدی (نظری ، فنی و حرفه‏ای و کاردانش)

دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهار ساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه‏ای)

در صورت ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته بایدمدرک کاردانی (اعم از پیوسته / ناپیوسته) مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، شورای عالی انقلاب فرهنگی ، وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش را داشته باشید.

تبصره : دانشجویان سال آخر دوره کاردانی که حداکثر تا تاریخ ۳۱/۰۶/۹۹ موفق به اخذ مدرک کاردانی شوند می‏توانند از کد رشته محل‏های این دفترچه انتخاب نمایند .

تبصره : در دوره کارشناسی ناپیوسته علاوه بر مدرک کاردانی ، افرادی که مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری داشته باشند می‏توانند شرکت کنند .

۲- وضعیت جسمانی داوطلب با رشته انتخابی باید متناسب باشد.

داشتن شرایط اختصاصی مشخص و اعلام شده از طرف هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی که در جدول ۶ موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی با عنوان تعريف شاغل، شرايط اختصاصي، كد اشتغال و امكانات رفاهي مراكز آموزشي مجري در دوره كارداني فني و دوره كارداني حرفهاي (ناپيوسته)

۳- دواطلبان در صورت مغایرت رشته مدرک دیپلم با رشته انتخاب شده در دوره کاردانی در دانشگاه علمی کاربردی می‏بایست دروس جبرانی و پیش نیاز رشته پذیرفته شده را بگذرانند.

۴- داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت برای داوطلبان آقا (مقررات وظيفه عمومي را از بند ۳-۲ دفترچه انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی را می‏توانید مطالعه کنید)

سهمیه ‏های موجود برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی :

برای پذیرش در دانشگاه جامع علمی کابردی معدل کل یا معدل کتبی مدرک تحصیلی داوطلبان و استفاده از یکی از سهمیه‏های شاغلین ، متقاضیان بومی و ایثارگر می‏توان استفاده کرد .

تذکر مهم : بر اساس قوانین لحاظ شده حدنصاب معدل ایثارگران (اعم از ایثارگران مشمول ظرفیت ۲۵ درصدی و یا ۵ درصدی ) ۷۰ درصد معدل آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کد رشته محل و حد نصاب معدل رزمندگان ۷۵ درصد معدل آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کد رشته محل است .

داوطلب بومی :

به افرادی که محل اقامت و یا کار وی در استان مورد نظر مرکز آموزشی مجری رشته تحصیلی باشد .

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد :

اگر داوطلبی در زمان ثبت نام اشتغال به کار نداشته و یا شغل داوطلب با رشته تحصیلی انتخابی مغایرت داشته باشد و یا شغل وی با مندرجات جدول شماره ۶ دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی مطابقت نداشته باشد .

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل :

داوطلبی که در رشته انتخابی مورد نظر اشتغال به کار داشته و دارای حداقل یک‎سال سابقه کار مرتبط برای متقاضیان سهمیه شاغل مراکز آموزشی الزامیست .

تذکر : داوطلبان دارای وضعیت پذیرش شاغل می‏توانند علاوه بر کد رشته محل‏های دارای ظرفیت پذیرش « صرفا شاغل » از کد رشته محل‏هایی که پذیرش « آزاد » دارند نیز در همان زیر گروه مربوط به کد رشته محل با پذیرش شاغل ، انتخاب رشته نمایند .

تذکر : داطلبی که دارای وضعیت پذیرش شاغل حداکثر مجاز می‏باشند که بیست کد رشته محل ( در صورت موجود بودن در دفترچه) از بین رشته‏های تحصیلی موجود ، صرفا در یک زیر گروه آموزشی موجود در جدول شماره ۳ دفترچه راهتمای انتخاب رشته انتخاب کنند . قابل ذکر است اگه از چند زیر گروه آموزشی انتخاب رشته صورت بگیرد تمامی انتخاب های داوطلب حذف خواهد شد .

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۹۹

برای ثبت نام در مقطع کاردانی و کارشناسی مدارک زیر لازم است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در مقطع کاردانی و کارشناسی :

برای ثبت نام اینترنتی و حضوری دانشگاه علمی کاربردی، داوطلبان نیازمند ارائه مدارک زیر می باشند تا اطلاعات هویتی و تحصیلی آن ها تایید شود و در صورت داشتن شرایط ثبت نام علمی کاربردی ۹۹، پذیرش آن ها صورت گیرد.

 1. اصل مدرک دیپلم ۴ ساله نظام قدیم یا دیپلم متوسطه نظری، فنی حرفه ای و کاردانش برای ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته، همچنین اصل یا گواهی موقت مدرک کاردانی برای ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته
 2. اصل کارت ملی و اصل شناسنامه
 3. ۶ قطعه عکس تمام رخ ۴×۳
 4. کارت پایان خدمت یا معافیت
 5. اصل کاربرگ ۱۰۳ (گواهی اشتغال به کار) با مهر و امضای بالاترین مقام مسئول
 6. کپی صفحه اول دفترچه بیمه
 7. آخرین فیش حقوقی یا آخرین حکم کارگزینی یا قرارداد معتبر (برای پذیرفته‌ شدگان شاغل)
 8. فرم تاییدیه معدل برای فارغ‌التحصیلانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آن ها صادر نشده است.

مراحل ثبت نام دانشگاه علمی کابردی :

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش
 2. دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام ( قابل ذکر هست برای هر مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دفترچه های جدایی در سایت سنجش قرار میگیره که باید هر داوطلب با توجه به مقطع ثبت نامی دفترچه متناسب با آن مقطع را دانلود و مطالعه نماید .)
 3.  مدارک و اطلاعات ذکر شده در قسمت قبل رو تهیه و پیش نویس تقاضانامه برای ثبت نام را پر کنید .
 4. پرداخت مبلغ ۳۷۰۰۰ تومان برای مقطع کاردانی و مبلغ ۴۶۶۰۰ تومان برای مقطع کارشناسی ناپیوسته به عنوان وجه ثبت نام و هزینه خدمات ارسال پیام کوتاه ، شرکت در پذیرش از طریق سایت سنجش از قسمت خرید کارت ( در این قسمت شماره پرونده دریافت می‏کنید )
 5. تکمیل ثبت نام از طریق سایت سنجش پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای پذیرش
 6. دریافت کد رهگیری در پایان ثبت نام و نگهداری این کدرهگیری و شماره پرونده توسط داوطلب تا زمان اعلام نتایج
موفق باشید

.

آخرین مطالب آیدی نوین:

نظر شما؟!

نظرات ، سوالات و پیشنهادات خود را در زیر برای ما ارسال کنید. بزودی به آن ها پاسخ خواهیم داد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا