آیدی نوین - ثبت نام رشته های بدون کنکور (مهر و بهمن 1402) – زمان ثبت نام بدون آزمون سراسری

ثبت نام رشته های بدون کنکور (مهر و بهمن 1402) – زمان ثبت نام بدون آزمون سراسری

ثبت نام رشته های بدون کنکور (مهر و بهمن) - زمان ثبت نام بدون آزمون سراسری

ثبت نام رشته های بدون کنکور رو نه تنها  در داشنگاه های پیام نور و غیرانتفاعی میشه انجام داد؛ بلکه امکان ثبت نام در دانشگاه های دولتی در دو نوبت روزانه و شبانه و پردیس های خودگردان هم وجود داره. مطمئنا شمایی که اومدید تا این مقاله رو بخونید با شنیدن این جمله تعجب کردید! پس برای آشنایی با انتخاب رشته بدون آزمون بر اساس سوابق با آیدی نوین همراه باشید.

جهت مشاوره تخصصی و پاسخگویی به سوالات در مورد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1402 و نحوه ثبت نام و پذیرش با شماره زیر تماس بگیرید:

 

پیشنهاد ویژه

دریافت یک جلسه مشاوره رایگان و آشنایی با شرایط رشته های بدون کنکور:

برای آگاهی از شرایط و زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور 1402 و همینطور اطلاعات بیشتر فقط کافیه فرم زیر رو پر کنید و با متخصصین رتبه برتر آیدی نوین در ارتباط باشید:

 

رشته های بدون کنکور تجربی، انسانی و ریاضی داخل کدام دانشگاه ها قرار دارند؟

احتمالا تا حالا شده که از رو به رو شدن با غولی به اسم کنکور بترسید یا فکر کنید که مگه میشه اصلا شکستش داد؟! (البته کار که نشد، نداره) شاید هم فکر کنید نمیتونید توی کنکور نتیجه مطلوبتون رو بگیرید و هیچوقت نمیتونید جلوی این هیولای شکست ناپذیر پیروز بشید، بگذریم. یه راه ساده تری هم وجود داره که اصلا باهاش رو در رو نشیم و دورش بزنیم!

چجوری؟ با ثبت نام کردن تو رشته های بدون کنکور سراسری.

هر ساله ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری (روزانه و شبانه)، پردیس های خودگردان، پیام نور، غیر انتفاعی و حتی دانشگاه آزاد برگزار میشه؛و عده زیادی درخواست ورود به این رشته ها که صرفا بر اساس سوابق تحصیلیتون گزینش میشن رو دارن. این نکته رو در نظر داشته باشید که فعلا هیچ تاریخ دقیقی مبنی بر ثبت نام برای سال جدید منتشر نشده و ما در ادامه صرفا راجب سوابق ثبت نام این رشته ها براتون توضیح میدیم

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور 1402

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور 1402

طبق روال این چهار دوره، پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی؛ تو دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه انجام می شده و میشه. ثبت نام تو همه ی «رشته های بدون کنکور تجربی، ریاضی و انسانی» انجام می گیره.

زمان ثبت نام بدون آزمون نوبت مهر 1402

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور 1402

زمان ثبت نام بدون آزمون سراسری 1402 نوبت مهرماه، به زودی اعلام خواهد شد.

در سال 99 پذیرش دوره مهر، مانند سال های قبل، از اسفند (98) تا شهریور (99) صورت نگرفت. بارها و بارها عقب افتاد. تا این که بالاخره داوطلب های مشتاق به علم اندوزی، تونستن از 5 مرداد تا 1 شهریور ثبت نامشون رو انجام بدن.

دو بار هم دفترچه اصلاحی خورد. به خاطر همین زمان ثبت نام، یه بار تا 7 مهر و بار دیگه تا 14 مهر 99 تمدید شد.

زمان ثبت نام بدون آزمون نوبت بهمن 1402

زمان ثبت نام بدون آزمون نوبت بهمن 1402

انتخاب رشته بهمن 1402 رو جامونده های مهر حسابی باید بهش دقت داشته باشن.

پیرو اطلاعیه یکم آذرماه ۱۴۰۰ به اطلاع متقاضیان ثبت‌نام و انتخاب رشته‌ برای ظرفیت‌های خالی مانده رشته‌محل‌هایی که در مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی سراسری سال ۱۴۰۰ تکمیل نشده، می‌رساند پذیرش در این مرحله برای رشته محل‌های مذکور براساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در نوبت بهمن ماه صورت می‌گیرد.

ثبت‌نام و انتخاب رشته از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش از روز یکشنبه ۱۴ آذرماه ۱۴۰۰ آغاز شد و تا روز شنبه ۲۰ آذرماه ۱۴۰۰ ادامه داشت. البته طی اطلاعیه منتشر شده در 20 آذر ماه 1400، این مهلت تا 24 ام آذر نیز تمدید شد تا جا ماندگان از ثبت نام، بتوانند نام نویسی خود را انجام دهند.

دفترچه پذيرش دانشجو بر اساس سوابق تحصيلی سراسری بهمن 1400

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور 1402

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور 1402

شرایط پذیرش رشته های بدون کنکور به صورت کلی به دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی دسته بندی میشن. شرایط عمومی رو که فکر می کنم همه از حفظ باشین. ولی شرایط اختصاصی رو حتما با دقت مطالعه کنین که مشکلی واسه تون پیش نیاد خدایی نکرده.

شرایط عمومی ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی

 1. اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان قید شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 2. عدم احراز دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 3. عدم عضویت و سابقه در نهادهای غیرقانونی
 4. عدم احراز فساد اخلاقی
 5. عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی

 1. داشتن دیپلم نظام جدید (3-3-6)/ یا، گواهینامه دوره ی پیش دانشگاهی (نظام سالی-واحدی یا ترمی-واحدی) که تا تاریخ 1400/06/31 اخذ شده باشد./ یا، دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم/ و یا، داشتن مدرک فوق دیپلم
 2. دارندگان دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان، که مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی ندارند؛ دارای حق ثبت نام نمی باشند.
 3. نبود منع نظام وظیفه برای داوطلبان مرد
 4. کسانی که در کنکور 99، دوره روزانه قبول شده اند؛ حق شرکت دوباره در آزمون دوره روزانه را ندارند. چنان چه این داوطلبان دوباره متقاضی پذیرش باشند، باید از رشته قبلی خود انصراف داده و صرفا رشته های شبانه و پیام نور و غیر انتفاعی و پردیس را انتخاب کنند.
 5. دانشجویان سایر دوره ها اگر از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، می توانند بدون انصراف از رشته ی خود در این مرحله ثبت نام کرده و بعد از قبولی، از رشته ی قبلی خود انصراف دهند.

جهت مشاوره تخصصی و پاسخگویی به سوالات در مورد شرایط عمومی و اختصاصی رشته های بدون کنکور سراسری با شماره زیر تماس بگیرید:

 

پیشنهاد ویژه

دریافت یک جلسه مشاوره رایگان و آشنایی با شرایط رشته های بدون کنکور:

برای آگاهی از شرایط و زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور 1402 و همینطور اطلاعات بیشتر فقط کافیه فرم زیر رو پر کنید و با متخصصین رتبه برتر آیدی نوین در ارتباط باشید:

مدارک و مراحل ثبت نام رشته های بدون کنکور سراسری 1402

مدارک و مراحل ثبت نام در رشته های بدون آزمون کنکور 1402

دوره های قبل، ثبت نام رشته بدون کنکور دوره ی مهرماه با دوره ی بهمن ماه یک تفاوت کوچک داشت. یعنی در ترم بهمن، برای انجام روند ثبت نام باید به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه حضوری می کردید. همچنین نتایج قبولی را نیز از همان دانشگاه باید پیگیری می کردید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری در بهمن 1400 با دوره ی مهرماه ادغام شد. یعنی دیگه نیازی به مراجعه حضوری نبود و کل فرآیند رو می‌تونستید از طریق سایت سنجش انجام بدین.

مدارک لازم پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی رشته های 1402

شاید بشه مهمترین مدرک رو یه عدد عکس دونست! اگه اشتباهی تو فرستادنش انجام بدین دیگه سخته که بشه کاریش کرد. پس همین اول، عکس رو طبق نکته هایی که سازمان سنجش گفته بفرستین تا تو دردسر نیافتین. (مخصوصا کسایی که از کافی نت میخوان ثبت نام انجام بدن.)

1. فایل عکس پرسنلی اسکن شده با مشخات زیر:

الف) عکس 4×3 یا 4×6 تمام رخ که همین امسال گرفته باشین.
ب) فرمت عکس فقط به صورت JPG قابل قبول است.
پ) اندازه عکس اسکن شده حداقل 300×200 و حداکثر 400×300 پیکسل باشد.
ت) عکس تر و تمیز بفرستین که جای مهر و منگنه و لکه روش نباشه!
ث) حجم فایل عکس نهایت 70 کیلو بایت باشد.
ج) حذف حاشیه های زاید عکس اسکن شده ارسالی

2. دریافت کد 12 رقمی برای داوطلبان رزمنده و ایثارگر

الف) خانواده های معظم شهدا نیازی به کد و مراجعه به سایت ایثار ندارند و فقط در سایت سازمان سنجش می توانند بند مربوطه را تکمیل نمایند.

3. خرید سریال ثبت نام به مبلغ 37 هزار تومان

4. کد دانش آموزی، کد مناطق و نواحی اخذ دیپلم

5. متقاضیان استفاده از سهمیه مناطق، باید بند 25 فرم ثبت نام اینترنتی را تکمیل کنند.

مراحل پذیرش رشته های بدون آزمون سراسری 1400

 1. مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org
 2. دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته صرفا بر اساس معدل دیپلم
 3. پس از مطالعه دفترچه و آشنایی با شرایط و ضوابط، نسبت به ثب نام اقدام شود.
 4. داوطلبان حداکثر می توانند 100 کدرشته محل را در فرم ثبت نام پر بکنند. (شماره به شماره بر اساس سلایقتون کدرشته محل ها رو پر کنین.)
 5. در پایان ثبت نام، شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی را حتما دریافت و در جایی امن یادداشت نمایید. (در صورت عدم دریافت شماره پرونده و کد رهگیری، ثبت نام شما نا تمام تلقی شده و لغو می شود.

سوالات متداول درباره ثبت نام بدون کنکور سراسری 1400

سوالات متداول در ثبت نام بدون کنکور سراسری1402

در انتهای مقاله به چند سوال رایج راجع به نحوه پذیرش رشته های دانشگاه صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می پردازیم. اگر سوال شما در این بخش پاسخ داده نشده بود، در قسمت نظرات سوال خود را با ما در میان بگذارید.

1. رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی چیست؟

به رشته هایی که برای قبولی در آنها نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارید و پذیرش فقط بر اساس معدل کتبی دیپلم شماست.

2. ظرفیت پذیرش یک کد رشته محل خاص را چگونه می شود فهمید؟

شما میتونید هر ساله پس از انتشار با مراجعه به فصل دوم دفترچه موجود در سایت سازمان سنجش، ظرفیت ها به تفکیک جنسیت، شهر و دوره مشاهده کنید.

3. در حال حاضر سرباز هستم. در صورت قبولی در دوره شبانه یا پیام نور و
غیر انتفاعی؛ می توانم همزمان درس بخوانم و خدمتم را انجام بدهم؟

طبق ضوابط سازمان سنجش و سازمان وظیفه عمومی؛ در صورت قبولی در رشته های بدون کنکور سراسری، شما از خدمت ترخیص می شوید و مابقی خدمت را بعد از تحصیل باید به انجام برسانید.

جهت مشاوره تخصصی و پاسخگویی به هرگونه سوال درباره رشته های بدون کنکور سراسری که در این مقاله خواندید، با شماره زیر تماس بگیرید:

 

پیشنهاد ویژه

دریافت یک جلسه مشاوره رایگان و آشنایی با شرایط رشته های بدون کنکور:

برای آگاهی از شرایط و زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور 1402 و همینطور اطلاعات بیشتر فقط کافیه فرم زیر رو پر کنید و با متخصصین رتبه برتر آیدی نوین در ارتباط باشید:

2 replies on “ثبت نام رشته های بدون کنکور (مهر و بهمن 1402) – زمان ثبت نام بدون آزمون سراسری”

profile avatarصنم گفت:

امسال دیگه نمیشه ثبت نام رشته های بدون کنکور سراسری رو انجام داد؟

profile avatarسعید نورالهی گفت:

سلام و وقت به خیر
متاسفانه پاسخ شما خیر هست.
با این حال شما می تونید برای کنکور سراسری در اسفند ماه اقدام کنین و به احتمال زیاد آخرین فرصت امسال خواهد بود. برای ثبت نام و خوندن شرایط می تونید به این پست سر بزنید:

ثبت نام کنکور 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }