آیدی نوین - ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور انسانی 1402

ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور انسانی 1402

دروس رشته انسانی

ضرایب دروس اختصاصی کنکور انسانی 1402 نظام جدید چه قدر است؟ برای قبولی در هر رشته ی دانشگاهی کدوم درس های انسانی مهم تر هستن؟ برای پاسخ با ما همراه باشید. اینکه در برنامه ریزی کنکور هر درس را چقدر مطالعه میکنید و موقع انتخاب رشته کنکور چه رشته های را قبول می شوید مستقیما به ضریب درس ها در کنکور باز می گردد.

برای دریافت برنامه ریزی حرفه ای و قبولی تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنید و با مشاوران رتبه برتر آیدی نوین در ارتباط باشید:

ضرایب دروس عمومی کنکور انسانی:

طبق مصوبه شوای عالی انقلاب فرهنگی از سال 1402 دروس عمومی از کنکور سراسری حذف میشن و فقط داخل امتحانات نهایی تاثیر گذار هستن! پس عملا ما چیزی به نام دروس عمومی داخل کنکور نخواهیم داشت.

ضرایب دروس اختصاصی کنکور انسانی:

با توجه به تغییرات کنکور جدید از سال 1402 ضرایب دروس مختلف و در نتیجه تاثیر گذاریشون در کسب رتبه داوطلب تغییراتی داشته؛ در جدول زیر میتونید ضرایب دروس کنکور انسانی رو به طور کامل مشاهده کنید:

ضرایب کنکور انسانی

 

زیرگروه های مختلف رشته انسانی:

با توجه به تغییرات کنکور از سال 1402، 5 زیرگروه رشته انسانی برداشته شد و برای قبولی در هر رشته ای باید با توجه به ضرایب اعلام شده برای دروس انسانی در کنکور، برنامه ریزی انجام داد.

ضرایب دروس انسانی در کنکور (اختصاصی و عمومی) :

پس با توجه به تغییرات جدید کنکور درسو عمومی از کنکور حذف شده، یعنی اصلا ضریبی در کنکور نداره، و فقط تاثیرش رو در معدلی که در کنکور تاثیرگذار هست (امتحانات نهایی) میگذاره، ضرایب دروس تخصصی هم با حذف زیرگروه های مختلف در جدولی که بالا تر قرار دادیم نوشته شده.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }