آیدی نوین - تاثیر معدل در کنکور 1400 و 1401- انتخاب نظام جدید یا قدیم و تاثیر سوابق تحصیلی

تاثیر معدل در کنکور 1400 و 1401- انتخاب نظام جدید یا قدیم و تاثیر سوابق تحصیلی

تاثیر معدل در کنکور 99 و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی نظام جدید و نظام قدیم

تاثیر معدل در کنکور 1401 به چه شکل است؟ نحوه تاثیر سوابق تحصیلی برای نظام جدید و قدیم چگونه است؟ آیا میتوانیم انتخاب کنیم که نظام جدید شرکت کنیم یا نظام قدیم؟ این سوالات پرتکرار ذهن همه شما عزیزان را درگیر کرده است که میخواهیم در این پست از پست های اخبار کنکور و مشاوره کنکور به آن ها پاسخ جامع و کامل دهیم.

انتخاب رشته کنکور (تضمین 100 درصدی قبولی با آیدی نوین)

تاثیر معدل در کنکور 1401 و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی :

در ویدیوی بالا به سوالات زیر پاسخ داده شده است:

  • چه زمانی معدل ما و سوابق تحصیلی ما در رتبه کنکور تاثیر داده می شود؟
  • فرق تاثیر معدل مثبت با تاثیر مستقیم چیست؟

  • میزان تاثیر معدل مثبت در کنکور 1401 چقدر است؟

  • تاثیر معدل برای دیپلمه های 1384 به قبل چقدر است؟
  • برای داوطلبین رشته های فنی حرفه ای و کاردانشی که قرار است کنکور نظری دهند تاثیر معدل چگونه است؟
  • تاثیر معدل برای دیپلمه های سال 84 تا 90 به چه شکل است؟
  •  برای دیپلمه های نظام قدیم که دیپلم خود را در سال 91 تا 97 دریافت کرده اند تاثیر معدل به چه شکل است؟
  • تاثیر معدل برای دیپلمه های نظام جدید چقدر است؟

فرم ارتباط با مشاوران IDN :

برای ارتباط با بهترین مشاوران کنکور آیدی نوین و پاسخ به سوالات خود در خصوص تاثیر معدل و انتخاب رشته فرم زیر را تکمیل کنید:

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش تاثیر معدل در کنکور 1401 بصورت مثبت خواهد بود. بدین معنی که در صورتیکه این تاثیر بتواند در کنکور 1401 برای یک دانش آموز کمک کننده باشد و بتواند تراز کلی دواطلب را بالا بکشد این اتفاق صورت خواهد پذیرفت. نحوه تاثیر معدل برای داوطلبین با شرایط مختلف متفاوت خواهد بود و به شرح زیر است:

تاثیر معدل در کنکور 1401 برای دانش آموزان نظام جدید :

با توجه به این که امتحانات سال دوازدهم داوطلبین نظام جدید بصورت نهایی ، سراسری و کشوری برگزار شده است. نمرات نهایی آن ها در سال دوازدهم مبنای تاثیر معدل در کنکورشان خواهد بود. تاثیر معدل در کنکور 1401 برای داوطلبین نظام جدید به میزان حداکثر 30 درصد و بصورت مثبت در نمره کل آن ها اعمال خواهد شد.

تاثیر معدل برای دانش آموزان نظام قدیم :

دانش آموزان نظام قدیم که از سال 84 تا 97 دیپلم خود را اخذ کرده اند و امتحانات سال سوم دبیرستان آن ها بصورت نهایی ، سراسری و کشوری برگزار شده است نمرات سال سوم دبیرستان آن ها مبنای تاثیر معدل در کنکورشان خواهد بود. و این تاثیر معدل در کنکور 1401 برای این داوطلبین نظام قدیم به میزان حداکثر 25 درصد و بصورت مثبت در نمره کل آن ها اعمال خواهد شد.

ضمنا داوطلبین نظام قدیمی که از سال تحصیلی 91-90 مدرک پیش دانشگاهی خود را اخذ کرده اند و برخی از امتحانات پیش دانشگاهی آن ها بصورت نهایی ، سراسری و کشور برگزار شده است. علاوه بر نمرات سال سوم متوسطه آن ها (که به میزان 25 درصد ذکر شد)، تاثیر معدل امتحانات نهایی آن ها در سال پیش دانشگاهی نیز در کنکور به صورت مثبت و به میزان حداکثر 5 درصد در نمره کل آن ها اعمال خواهد شد.

تاثیر معدل برای سایر دیپلمه های شرکت کننده در کنکور :

سایر دیپلمه هایی که در دو دسته اول قرار نمیگیرند مشمول تاثیر معدل و سوابق تحصیلی در کنکور نیستند.

امکان انتخاب بین دو نظام جدید و قدیم در کنکور 1401 :

داوطلبین شرکت کننده در کنکور 1400 می توانستند خودشان انتخاب کنند که در کدام نظام شرکت کنند. بدین معنی که در کنکور سال 1400 دو دسته سوال نظام قدیم و جدید طرح شد. داوطلبین کنکور می توانستند در هنگام ثبت نام در کنکور بین نظام جدید و نظام قدیم انتخاب کنند.

اما در مورد کنکور 1401 تا این لحظه، براساس اطلاعیه های سازمان سنجش و آموزش کشور ، فقط کنکور نظام جدید برگزار خواهد شد و سوال جدا برای نظام قدیم طرح نخواهد شد.

فرم ارتباط با مشاوران IDN :

برای ارتباط با بهترین مشاوران کنکور آیدی نوین و پاسخ به سوالات خود در خصوص تاثیر معدل و انتخاب رشته فرم زیر را تکمیل کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }