آیدی نوین - شروع از اردیبهشت برای کنکور – فرمول کسب رتبه خوب در 2.5 ماه!

شروع از اردیبهشت برای کنکور – فرمول کسب رتبه خوب در 2.5 ماه!

شروع از اردیبهشت برای کنکور

یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت در کنکور، فاکتور زمانه. دانش آموزایی که مطالعه برای کنکور رو از اردیبهشت شروع میکنن زمان بسیار کمی دارن و باید بهترین روش مطالعه کنکور رو برای خودشون انتخاب کنن و اینو بدونن که دیگه برای آزمون و خطا کردن دیره! به همین دلیل تنها راه موفقیت در این زمان کوتاه داشتن برنامه ریزی کنکور اصولی و اختصاصی با توجه به زمان و توانایی های دانش آموزه. یکی از مهمترین نکاتی که در این مقاله به شما گفتیم، مدیریت زمان به بهترین شکل ممکنه. در این مقاله 14 گام اساسی برای رسیدن به موفقیت در این بازه زمانی کم و سرنوشت ساز رو بهت یاد دادیم.

 

برای شروع این مطلب پیشنهاد ویژه ای میکنیم که ابتدا ویدیو زیر رو به صورت کامل نگاه کنید :

 

شروع از صفر از اردیبهشت ماه برای کنکور :

شاید اولین سوالی که حین شنیدن شروع از صفر از اردیبهشت به ذهن یک کنکوری میرسه اینه که آیا اصلا امکان قبولی در کنکور در رشته های پزشکی دندانپزشکی داروسازی یا مهندسی های تاپ دانشگاه سراسری حقوق روانشناسی و… وجود داره؟ مگه میشه تو این چند ماه باقیمانده چیزی رو تغییر داد؟ یا افکاری از این قبیل که معمولا بدنه اصلی بچه هایی که تا الان شروع نکردن رو شامل میشه.

 

دریافت برنامه از رتبه برتر های کنکور

فرصت دیگه ای نداری! اگه واقعا قصد موفقیت توی کنکور رو داری چاره ای جز داشتن یک برنامه درست و اصولی مختص خودت نداری رفیق! تعلل رو بزار کنار و همین الان فرم زیر رو پر کن! هیچ راه دومی دیگه وجود نداره

با الگوریتم جدید یادگیری آیدی نوین موفقیت در کنکور دیگه کار غیر ممکنی نیست!

 

سوالایی که هنگام شروع برای کنکور از اردیبهشت از خود میپرسیم:

  • این حجم از درس تو این زمان محدود؟ غیرممکنه
  • خیلیا از تابستون یا مهر و قبلتر از ما شروع کردن و قطعا اونا موفق تر هستن
  • من اگر بخونم هم فرصت جمع بندی و تست زنی ندارم
  • چرا خودم رو اذیت بکنم که حالا شاید قبول شم؟
  • بهتره نیست برای سال بعد بگذارم؟ و خوب خوب برای سال بعد درس بخونم؟

و سوالات دیگه ای که ممکنه توی ذهن شما باشه. اول ازتون میخوام که سوالاتتون رو یادداشت یا تو ذهنتون بسپرید و دوم اینکه با ما تا اخر این مقاله همراه باشید تا حجم بالای سوالات شما رو جواب بدیم.

سوال کلیدی مهم

آیا اگه از الان (اردیبهشت) برای کنکور شروع کنم و خوب بخونم امکان قبولیم وجود داره؟

پاسخ به این سوال خیلی سخته از بابت اینکه به خیلی از کلمات سوال بستگی داره؛

اولین واژه “اگه”

کلمه اگه یعنی ممکنه شروع کنم ممکنه نکنم. اگر شروع کنید شانس پاسخ بله به سوالی که مطرح شد بیشتر میشه.

دومین عبارت “از الان”

اگر واقعا از همین لحظه که این مقاله رو میخونی و بخوای متحول بشی شانس بله شدن پاسخ بیشتر میشه تاخیر یک یا دو روزه یکهفته یا یکماه شانس پاسخ بله رو کمتر میکنه پس شروع کردنت از همین الان از اهمیت و ضروریت خیلی زیادی برخورداره.

عبارت بعدی “خوب بخونم” هست

که این عبارت خیلی تعریف و تفسیر داره. اینکه خوب خوندن از منظر شما یعنی چی کاملا قابل احترامه اما خوب خوندن و کنکوری خوندن فاکتور های خاص خودش رو داره و احتمال مثبت شدن جوابتون رو تا حد خیلی زیادی افزایش میده، چون مهم ترین فاکتور موفقیت در کنکور در این زمان کوتاه و حساس روش مطالعه درسته.

آیا امکان قبولی در کنکور از اردیبهشت هست؟

با توجه به اینکه شرایط شما اورژانسی هست بهتره به نکته زیر به خوبی دقت کنید.

هرچی هدف بزرگ تر ؛ امکان قبولی بیشتر :

یک توصیه که در این بازه هر چقدر بلند پروازانه تر هدفتون رو انتخاب کنید، امکان قبولیتون بیشتر میشه نه کمتر!دلیلش خیلی واضحه چراکه کسی که برای دندانپزشکی دانشگاه تهران خوب درس میخونه و تا حد زیادی بهش نزدیک میشه ممکنه دندانپزشکی تهران قبول نشه اما شانس قبولیش توی دانشگاه های تراز پایین تر بیشتر میشه حالا این فرد رو مقایسه کنید با فرد دیگه ای که هدفش صرفا دندون پزشکیه. مسلما کسی که هدف بلند پروازانه تری انتخاب کرده شاید به هدفی که داره نرسه ولی حداقلش اینه که تو رشته ای که میخواسته تونسته قبول بشه.

 

14 گام مهم و اساسی برای شروع از اردیبهشت برای کنکور

به مهمترین بخش این مطلب رسیدیم، 14 گام اصولی و حساس برای شروع از اردیبهشت، تک تک این گان هارو با دقت یادبگیرید و خیلی سریع برای کنکور آماده بشید که بیشترین چیزی که الان اهمیت داره زمانتون هست! الان زمان طلاس!

1- مبحث جدید و سخت اضافه نکنید

اگه تا الان واقعا هیچی نخوندی خب مشخصه که باید یه سری فصلای مهم (و نه همش) رو به عنوان فصلایی که قراره تو کنکور بهش پاسخ بدی انتخاب کنی. اما این مباحث به هیچ وجه نباید سخت و وقت بگیر باشن. حالا سوال اینه که کدوم مباحث رو بخونی که در قسمت بودجه بندی راجبش صحبت خواهیم کرد.

2- به بودجه بندی مباحث مختلف توجه کنید

همونطور که اطلاع دارید با توجه به تغییرات کنکور 1402 ، این خیلی مهمه که بدونید از هر کدوم از مباحث چنتا سوال تو کنکور میاد. کسی که شروع از اردیبهشت برای کنکور رو در نظر داره باید یه سری از مباحث رو حذف کنه. اینکه از کدوم مباحث تعداد تستای زیادی میاد و از کدوما تستای کمتری به شدت توی حذف مباحث بهتون کمک میکنه. در ادامه بودجه بندی هر سه پایه کنکور امسال رو براتون قرار دادیم.

بودجه بندی رشته ریاضی برای کنکور 1402

ضرایب-دروس-اختصاصی-رشته-ریاضی

بودجه بندی رشته تجربی برای کنکور 1402

برنامه-ریزی-اختصاصی-رشته-تجربی

 

بودجه بندی رشته انسانی برای کنکور 1402

ضرایب-دروس-اختصاصی-رشته-انسانی

3- مباحث آسان تر و تست خیز تر را در اولویت قرار دهید

الان وقتش رسیده که با استفاده از بودجه بندی که در مرحله قبل دیدین مباحث آسونتر و تست خیز تر رو انتخاب کرده و اون هارو در اولویت مطالعه خودتون قرار بدین.

4- ساعت مطالعه خود را بالاتر ببرید

کسی که از اردیبهشت برای کنکور شروع میکنه، باید بدونه که با روزی 3، 4 ساعت مطالعه در روز نمیتونه به نتیجه خوبی برسه. باید یاد بگیری حتی اگه ساعت مطالعه پایینی داری آروم آروم زیادش کنی.

اگه واقعا تا الان اصلا مطالعه نداشتی از روزی 6 ساعت شروع کن و هر روز سعی کن نیم ساعت این رو بیشتر کنی و به روزی بالای 10 ساعت برسونیش. اینجوری میتونی بخش زیادی از عقب موندگی هات رو جبران کنی.

5- کسانی بودن که از اردیبهشت برای کنکور شروع کنن و موفق بشن؟

ما آدما کلا دنبال اینیم که بدونیم قبل از ما هم کسی تونسته تو این مسیر ما موفق بشه؟ اول اینکه قطعا کسایی هستن که از اردیبهشت برای کنکور شروع کردن و نتیجه خیلی خوبی کسب کردن، اما حتی اگه نباشن هیچ دلیلی بر شروع نکردن قدرتمند شما نیست. پس بهتره شروع کنی و این افکار منفی رو از ذهنت بیرون کنی.

6- تست بزن

بیشترین عملی که تاثیر زیادی روی کنکور شما میزنه تست زدنه،  توی کنکور شما بیشتر از هرچیزی با “تست” سروکار دارید پس باید به خوبی به این مبحث مسلط بشید. سه نوع تست داریم که در ادامه به صورت خیلی خلاصه بهتون آموزش میدیم.

تست آموزشی

مهم ترین روش تست زنی، تست های آموزشی هست به این صورت که شما بلافاصله بعد از خوندن یک بخش تست های اون بخش رو شروع میکنید و از تست های اشتباهتون نکته برداری میکنید. با استفاده ازین روش هم به مباحثتون مسلط می‌شید و هم با تست های کنکوری اشنا می‌شید.

تست مفهومی

تست های مفهومی در واقع تست هایی هستند که هدفشون تکمیل یادگیری شما و مرور کردن  مباحث و تثبیت یادگیری هست و بعد از زدن تست های اموزشی،نوبت زدن تست های مفهومی هست.

تست زماندار

بعد از اینک تست های  اموزشی و مفهومی مورد نیاز رو زدین و به تسلط نسبی رسیدین.حالا تعدادی تست رو انتخاب میکنید و با در نظر گرفتن  زمان،این تست هارو می زنید.

7- منابع کم حجم و با کیفیت برای جمع بندی داشته باش :

در شروع برای کنکور از اردیبهشت ، دور خودتون رو با چندین منبع شلوغ نکنید. سعی کنید منابع کم حجم و با کیفیت برای جمع بندی داشته باشید.

بهترین منبع برای شروع کنکور از اردیبهشت

اگه دنبال یه منبعی آموزش و مرور عالی هستی بهت پیشنهاد میدم رپیدیو رو امتحان کنی. رپیدیو اولین سامانه آموزش و مرور هوشمنده که توسط موسسه آیدی نوین ارائه شده. با رپیدیو میتونی درسات رو در کمترین زمان ممکن آموزش ببینی و جمع بندی کنی. تازه بیش از 6 بار مرور میتونی داشته باشی.

برای ورود به رپیدیو روی دکمه زیر کلیک کن:

ورود به سامانه رپیدیو

8- دنبال کتابای سخت و سوالات تالیفی سخت نباش:

توی شروع برای کنکور از اردیبهشت نباید برید سمت سوالات تالیفی یا منابع سخت و دشوار و وقت گیر. باید بدونی که زمان زیادی نداری و وقتت خیلی باارزشه. پس سمت اینجور چیزا نرو.

9- سوالات کنکور رو در اولویت قرار بده:

الان دیگه زمان، زمان حل سوالات کنکوره. با حل سوالات کنکور سال های قبل میتونی خودت رو مورد آزمایش قرار بدی و با تیپ بندی سوالات کنکور آشنا بشی. پس به هیچ وجه این مورد رو فراموش نکن.

10- مقابله با ترس و استرس و بی انگیزگی در شروع از اردیبهشت برای کنکور

اگه ترس و استرس نمیذاره شروع کنی، اگه هیچ انگیزه ای برای شروع کنکور نداری پیشنهاد میکنم حتما فایل صوتی زیر رو گوش کنی.

تو فایل صوتی زیر، استاد امیرحسین کچ خالی،  از مشاوران ارشد موسسه آیدی نوین بهت یاد میده که چجور با این اثرات منفی مقابله کنی.

11- هدف و راهبرد گذاری؛

هدفتون رو به صورت شفاف انتخاب کنید، یک برگه بردارید و به صورت کامل و واضح بنویسید که هدفتون از کنکور دقیقا چیه. بعد از این کار شما نیاز به یک راهبرد گذاری بر اساس هدفتون دارید، باید اینو در نظر بگیرید که شما دو ماه بیشتر فرصت ندارید و راهبردی که تعیین می‌کنید باید با فوریت باشه. راهبرد گذاری شما ارتباط مستقیمی با نوع برنامه که انجام می‎‌دید داره، در ادامه راجب برنامه ریزی توضیح میدیم.

12- برنامه ریزی برای شروع کنکور از اردیبهشت ؛

همونطور که احتمالا میدونید برنامه ریزی برای کنکور اصول و قواعدی داره که حتما باید رعایت بشه، متاسفانه به دلیل نزدیک بودن زمان شما به کنکور، هیچ نکته ای رو به صورت کلی نمیتونیم بهتون بگیم و تنها راه برنامه ریزی درست و موفق در این بازه زمانی ارتباط با متخصصان این حوزه هست تا بهترین برنامه ریزی رو برای کنکورتون انجام بدن.

13- تعهد و انگیزه

در گام 13 ام از 14 گام مهم برای شروع کنکور از اردیبهشت، به تعهد و داشتن انگیزه می‌رسیم. شما بعد از داشتن یک برنامه ریزی راهبردی و اصولی باید در طی این دو ماه به هدفتون متعهد بمونید و انگیزه بالایی داشته باشید، داشتن انگیزه بالا مثل پر کردن باک بنزینه، شما باید با باک پر تخته گاز برید به سمت هدفتون و موفقیت در کنکور.

14- سبک زندگی یک کنکوری؛

در نهایت به گام اخر رسیدیم، سبک زندگی یک کنکوری برگرفته از ساعت خوابش و برنامه های غیر درسیش میشه. معمولا درست نیست که کل زمانتون رو به درس حوندن اختصاص بدید ولی به دلیل کمبود وقت شما باید این دوماه رو تماما روی درستون تمرکز کنید تا بتونید به حد خوبی برسید. شب های دیرتر از ساعت 12 نخوابید و صبح ها دیرتر از ساعت 6 از خواب بیدار نشید. ممکنه در ابتدا سخت باشه ولی اینو یادتون باشه که اگه ادمی بودید که شب ها تا دیروقت بیدار بودید و صبح ها دیر از خواب بیدار میشدید نمیتونید یه شبه این تایم خواب رو رعایت کنید و باید کم کم ولی با سرعت خودتون رو به این زمان برسونید.

 

سخن پایانی

الان وقت عمل کردنه رفیق، منتظر موندن دیگه فایده نداره بهتره هرچی سریع تر استارت درس خوندنت رو بزنی البته اگه میخوای توی این کنکور موفق بشی و یه سال از عمرت رو بیهوده تلف نکنی. حالا که این مقاله تموم شده از همین الان شروع کن برای آیندت بجنگ و تلاش کن که موفقیت به همین آسونیا به دست نمیاد.

 

دریافت برنامه از رتبه برتر های کنکور

فرصت دیگه ای نداری! اگه واقعا قصد موفقیت توی کنکور رو داری چاره ای جز داشتن یک برنامه درست و اصولی مختص خودت نداری رفیق! تعلل رو بزار کنار و همین الان فرم زیر رو پر کن! هیچ راه دومی دیگه وجود نداره

با الگوریتم جدید یادگیری آیدی نوین موفقیت در کنکور دیگه کار غیر ممکنی نیست!

 

سوالات متداول

آیا موفقیت در کنکور با شروع از اردیبهشت ممکنه؟

جواب به این سوال خیلی سخته و منوط به شرایط زیادیه ولی با رعایت  14 گامی که در این مطلب براتون گفتیم، خوشبختانه بله ممکنه…

باید برای شروع کنکور از اردیبهشت مباحثی رو هم حذف کنیم؟

قطعا بله، این کار توی اردیبهشت از اهمیت بالایی برخورداره و شما باید با کمک یک متخصص و شناخت توانایی های خودتون و همینطور بودجه بندی دروس از زمانتون به بهترین نحو ممکن استفاده کنید.

2 replies on “شروع از اردیبهشت برای کنکور – فرمول کسب رتبه خوب در 2.5 ماه!”

profile avatarمهدی جلالیان گفت:

خواهشا سریعا تماس بگیرید

profile avatar گفت:

با سلام. اگه با استفاده از فرم های ارتباط با مشاورین ثبت نام کرده باشید بزودی مشاورامون باهاتون تماس میگیرن و راهنماییتون میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }