آیدی نوین - بودجه بندی کنکور زبان 1402

بودجه بندی کنکور زبان 1402

بودجه بندی کنکور زبان - دروس رشته زبان

بودجه بندی کنکور زبان 1402: کنکور زبان، بر خلاف بقیه کنکور های سراسری از سطح بسیار بالاتری نسبت به دروس کتب درسی سه سال متوسطه دوم برخورداره. سطح سوالات این کنکور به دلیل رایج بودن کلاس های خصوصی زبان و… در لول بالایی ارائه میشه.

به همین دلیل آشنایی با بودجه بندی کنکور زبان بهت کمک میکنه تا متوجه بشی که از کدوم مباحث بیشتر سوال میاد و کدوم مباحث نسبت به بقیه از اهمیت بیشتری برخورداره. توی این مقاله به طور کامل به جزئیات کنکور زبان پرداختیم و در ادامه بودجه بندی مباحث کنکور زبان رو برات قرار دادیم تا بتونی بعد از انتهای این مقاله از سیر تا پیاز کنکور زبان و بودجه بندی مباحثش آشنا باشی.

 

کنکور زبان، کنکور آسونی نیست!

امروزه اکثر دانش آموزان از سنین پایین شروع به یادگیری زبان از طریق آموزشگاه‌های خصوصی میکنن به همین دلیل سطح دانش بچه‌ها در زبان‌های خارجه مخصوصاً زبان انگلیسی خیلی بالا رفته، پس منطقیه که میزان تسلط متقاضیان شرکت در کنکور زبان هم نسبت به سال‌های گذشته افزایش پیداکرده باشه. با توجه به تعداد بالای متقاضیان اگر جز کسایی هستی که قراره در نوبت عصر در کنکور زبان انگلیسی 1402 شرکت کنی بهتره از برنامه‌ریزی کنکور غافل نشی.

درس خوندن بدون برنامه‌ریزی مثل اینه که تیری در تاریکی رها کنی و توقع داشته باشی به هدف بخوره. کنکور اتفاق تازه‌ای نیست که بخوای برای بی‌تجربه بودن بهانه بیاری. تو میتونی با استفاده از تجربه‌های دیگران بهترین مسیر رو انتخاب کنی و درست به همونجایی برسی که دوست داری.

دریافت برنامه اختصاصی کنکور از رتبه برتر ها

فرم زیر رو پر کن و برنامه اختصاصی خودت رو خیلی زود دریافت کن و از همین الان پر قدرت به سمت رتبه برتر شدن قدم بردار:

برنامه ریزی تخصصی و مشاوره بهت کمک میکنه با روش درست و اصولی برای کنکور آماده بشی و درصد موفقیت خودت رو بیشتر کنی!

 

اهمیت آگاهی از بودجه بندی کنکور زبان

استفاده از بودجه بندی کنکور زبان سال‌های گذشته میتونه یکی از گزینه‌هایی باشه که تو رو در مسیر صحیح قرار می‌ده. با استفاده از بررسی این بودجه بندی ها با سلیقه طراحان کنکور بهتر آشنا میشی و با اولویت‌بندی درست، راهت رو ادامه میدی.

نکته مهمی که در مورد کنکور زبان باید در نظر بگیری اینه که برای این آزمون، منبع مطالعاتی دقیقی تعیین نشده. مثلاً اگر بودجه بندی کنکور ریاضی یا تجربی رو بررسی کنی متوجه میشی مرجع تمام تست‌های کنکور از کتاب‌های درسی نهم، دهم، یازدهم و دوازدهمه. اما در مورد زبان نمیتونی به کتاب‌های زبان انگلیسی این مقاطع بسنده کنی چون سطح آزمون خیلی بالاتر از این کتاب‌هاست. اما لازم نیست نگران باشی، تو میتونی از مشاوران ما در آیدی نوین کمک بگیری و بهترین منابع آموزشی رو برای مطالعه انتخاب کنی.

 

تفاوت کنکور زبان انگلیسی 1402

کنکور زبان انگلیسی 1402 چند تا فرق اساسی با سال‌های قبل داره، اولین و مهم‌ترین فرقش حذف شدن دفترچه عمومیه. یعنی قراره فقط برای دفترچه تخصصی وقت بزاری و رقابت کنی. در عوض برای دفترچه عمومی از سوابق تحصیلیت استفاده میشه. پس خوش به حال دانش‌آموزانی که در طول مدرسه درس‌های عمومی رو با بهترین برنامه ریزی درسی اصولی، تونستن با نمره‌های خوب پاس کنن.

 

کنکور زبان شامل چه مباحثی میشه؟

دفترچه تخصصی کنکور زبان شامل مباحث گرامر، واژگان، ترتیب واژه، درک مطلب، کاربرد زبان و کلوز تست هست که در ادامه مطلب قراره هر کدوم رو به صورت جداگانه بررسی کنیم. تفاوت دیگه کنکور زبان امسال، حذف ضریب درس‌ها برای زیرگروه‌های مختلفه. یعنی ضرایب دفترچه تخصصی برای همه رشته‌ها یکسانه و به یک اندازه اهمیت داره.

تنها نکته تعیین‌کننده در اینجا، میزان دانش و مهارت شما روی هر مبحثه. دومرحله‌ای شدن این آزمون مثل بقیه رشته‌ها یکی دیگه از گزینه‌هاییه که سازمان سنجش اعلام کرده. این تصمیم میتونه یک جهش بزرگ برای تعیین نتایج کنکور باشه و میزان استرس و شانس پیروزی داوطلبان رو افزایش بده.

 

بودجه بندی کنکور زبان چگونه است؟

در دوره‌های گذشته باید 100 سؤال اول دفترچه عمومی رو جواب می‌دادی. 25 سؤال از درس دین و زندگی، 25 سؤال از درس عربی، 25 سؤال از درس ادبیات و 25 سؤال هم از زبان عمومی تست‌های مطرح‌شده در این دفترچه بود. اما سال 1402 اولین سالیه که فقط دفترچه اختصاصی در اختیار داوطلبان قرار میگیره. این دفترچه شامل 70 تست از زبان انتخابی داوطلبه که 105 دقیقه برای پاسخ دادن بهش زمان داره.

بودجه بندی دروس کنکور زبان

اطلاع از بودجه بندی کنکور زبان برای روش درست تست زنی

پاسخ دادن به تست‌های کنکور اون هم در زمان مشخص‌شده کار چندان آسونی نیست. لازمه براش تمرین کنید و انواع تست کنکور رو یاد بگیرید. یکی از نکاتی که میتونه در این زمینه کمک‌کننده باشه، اطلاع از بودجه بندی کنکور زبان هست. زمانی که متوجه بشی از هر مبحث قراره چند تا تست مطرح بشه، اولویت‌بندی بهتری برای مطالعه دروس خواهی‌داشت و با توجه به میزان تسلطی که روی هر مبحث داری بهتر میتونی زمان رو مدیریت کنی.

 

3 مرحله تست زنی بخش گرامر با توجه به بودجه بندی کنکور زبان

یکی از اساسی‌ترین بخش‌های آموزش زبان به قسمت گرامر مربوط میشه. اگر بتونی رو این قسمت تسلط پیدا کنی پنجاه‌درصد راه رو طی کردی.

  1. برای یادگیری گرامر بهتره قدم‌به‌قدم پیش بری و از آموزش‌های اولیه کتاب‌های درسی شروع کنی و هم‌زمان از تست‌های آسون برای تثبیت یادگیری استفاده کنی.
  2. مرحله بعدی استفاده از کتاب‌های آموزش گرامری پیشرفته‌تر یا کلاس‌های خصوصیه که با زدن تست‌های گرامری متوسط، میتونی میزان یادگیریت رو بسنجی.
  3. درنهایت با مرور همه آموزش‌ها خودت رو با تست‌های سخت و ترکیبی گرامری به چالش بکشی.

 

روش تست زنی مبحث واژگان با توجه به بودجه بندی کنکور زبان 1402

برای آموزش هر زبانی لازمه از حفظ کردن کلمات شروع کنی. هرچه دایره واژگان گسترده‌تری رو حفظ باشی تو یادگیری زبان موفق‌تری. اگر همه لغت‌ها و اصطلاحات کتاب‌های درسی رو حفظ کردی میتونی از انواع دیکشنری و کتاب‌های تخصصی‌تر استفاده کنی و واژگان بیشتری رو به خاطر بسپاری.

بررسی تست‌های کنکور دوره‌های قبل بهت کمک میکنه تا متوجه بشی سلیقه طراحان سؤال در مبحث واژگان چطوره. استفاده از انواع فلش کارت برای حفظ کردن لغت و فرستادن اونها به حافظه طولانی‌مدت یکی از بهترین راه‌هاست. هر چی بیشتر تو این مبحث تست بزنی درک بهتری نسبت به معنی و کاربرد لغت‌ها پیدا می‌کنی.

 

نکته کلیدی برای پاسخ دادن بخش کلوز تست

در قسمت کلوز تست مجبوری قسمت‌های خالی عبارت یا پاراگراف‌ها رو پرکنی. برای یادگیری بهتر این مبحث بهت توصیه می‌کنیم از کلاس یا ویدئوهای آموزشی کمک بگیری چون نه‌تنها باید به هردو بخش واژگان و گرامر مسلط باشی بلکه باید بتونی ارتباط مفهومی بین اونها رو تشخیص بدی تا بتونی تست‌ها شو بزنی.

 

اهمیت تست‌های درک مطلب در بودجه بندی کنکور زبان

تقریباً بیشترین تعداد تست‌ها در قسمت درک مطلب طراحی میشه. با هوش و ذکاوت جلو رفتن در این قسمت تعیین‌کننده نتیجه کنکوره. برای جواب دادن به این قسمت باید بتونی با یک‌بار خوندن متن، مفهوم کلی اون رو متوجه بشی اما لازم نیست ترجمه کلمه به کلمه اون رو بلد باشی. گاهی اوقات با ترجمه یک خط میتونی جواب چند تا تست رو پیدا کنی.

برای تسلط روی این مبحث از داستان‌های کوتاه انگلیسی غافل نشو.

 

سخن پایانی

سوالات کنکور زبان، بر خلاف بقیه کنکور های سراسری از کتب درسی طرح نمیشه و به دلیل سطح بالای سوالات کسی که قصد داره توی کنکور موفق باشه باید فراتر از سطح کتاب های درسی کلاس های دهم، یازدهم و دوازدهم قدم برداره. آشنایی با بودجه بندی کنکور زبان که همیشه توسط مشاوران توی جلسات مشاوره کنکور بیان میشه، بهت کمک میکنه تا از اهمیت هر کدوم از مباحث کنکور با خبر بشی و بدونی باید روی کدوم مباحث بیشتر تمرکز کنی.

توهم میتونی با پر کردن فرم زیر با یکی از رتبه برتر های رشته خودت مستقیما ارتباط بگیری، سوالاتت رو ازش بپرسی و برنامه اختصاصی خودتو داشته باشی. میدونستی که همیشه بهترینارو برات آرزو میکنیم؟!

دریافت برنامه تخصصی از رتبه های برتر کنکور

فرم زیر رو پر کن و برنامه اختصاصی خودت رو خیلی زود دریافت کن و از همین الان پر قدرت به سمت رتبه برتر شدن قدم بردار!

برنامه ریزی تخصصی و مشاوره بهت کمک میکنه با روش درست و اصولی برای کنکور آماده بشی و درصد موفقیت خودت رو بیشتر کنی!

 

سوالات متداول

بودجه بندی کنکور زبان چطور مشخص می‌شود؟

اساتید باتجربه‌ای که در آیدی نوین فعالیت می‌کنند بعد از هر آزمون سراسری تک‌تک تست‌ها رو بررسی میکنن و به‌راحتی متوجه میشن از هر مبحث چند تا تست مطرح‌شده. با توجه به گفته مشاوران ما سلیقه طراحان سؤالات کنکور از یک روند ثابت پیروی میکنه و مطابق با جدولی هست که همین صفحه قید کردیم.

اطلاع از بودجه بندی کنکور زبان چه اهمیتی دارد؟

با توجه به این بودجه بندیها میتونی اهمیت مباحث رو تشخیص بدی و با اولویت‌بندی درستی روند آموزش رو طی کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }