آیدی نوین - بودجه بندی کنکور هنر

بودجه بندی کنکور هنر

بودجه بندی دروس رشته هنر

بااینکه هنر یکی از شاخه‌های فرعی آزمون سراسری محسوب میشه اما اطلاع از بودجه بندی کنکور هنر برای داوطلبان این رشته کاملاً ضروریه. چراکه آگاهی از بودجه بندی دروس رشته هنر برای کسی که قصد داره رتبه خوبی توی کنکور بگیره یکی از مهم ترین قدم ها به حساب میاد. آشنایی با اهمیت بخش های مختلف دروس رشته هنر بهت کمک میکنه تا در کنار اینکه متوجه میشی از کدوم بخش بیشتر سوال میاد و کدوم بخش ها تست خیز تر هستن، باعث میشه از حجم استرست کم بشه و با تسلط بیشتری به مطالعه دروست بپردازی. توی این مقاله با بیان اهمیت آگاهی از بودجه بندی دروس و تاثیر مستقیم اون به برنامه ریزی کنکور، مستندات کاملی از بودجه بندی تمامی دروس رشته هنر رو برات اوردیم تا به این مبحث به طور کامل مسلط بشی.

دریافت مشاوره و برنامه تخصصی از رتبه های برتر کنکور

فرم زیر رو پر کن و برنامه اختصاصی خودت رو خیلی زود دریافت کن و از همین الان پر قدرت به سمت رتبه برتر شدن قدم بردار!

برنامه ریزی تخصصی و مشاوره بهت کمک میکنه با روش درست و اصولی برای کنکور آماده بشی و درصد موفقیت خودت رو بیشتر کنی!

 

اهمیت آگاهی از بودجه بندی کنکور هنر

معمولاً دانش‌آموزانی که به رشته‌های بازیگری، موسیقی، ارتباط تصویری و… علاقه‌مند هستند در این آزمون شرکت میکنن و خوب چه چیزی بهتر از اینکه در رشته مورد علاقت قبول بشی و تحصیل کنی. از قدیم گفتن اگر میخوای از زندگیت لذت ببری، معضل چگونه به درس خوندن عادت کنیم؟ واست یه شوخی باشه و شغلت برات خسته‌کننده نباشه، برو سراغ کاری که دوستش داری؛ یعنی شغلت برات تفریح محسوب بشه. پس اگر جزو دانش‌آموزانی هستی که هدفت از درس خوندن، دنبال کردن چیزیه که بهش عشق می‌ورزی باید با برنامه‌ریزی پیش بری و حسابی براش تلاش کنی. دونستن بودجه بندی هر درس یک امتیاز بزرگه که بهت این امکان رو می‌ده تا بتونی با اولویت‌بندی درست پیش بری.

لازم نیست برای هر کتاب و هر مبحث به یه اندازه انرژی مصرف کنی. فصل‌هایی که قراره سؤال بیشتری ازشون مطرح بشه رو بهتر و بیشتر مطالعه کن و وقتی مسلط شدی برو سراغ قسمت‌هایی که اهمیت کمتری دارن. حتی ممکنه بعضی قسمت‌ها اونقدر کم‌اهمیت باشن که تستی ازشون مطرح نشه و لازم باشه فقط در حد آشنایی اولیه مرورشون کنی.

 

کلیات بودجه بندی کنکور هنر

کنکور هنر در درس‌های تخصصی خلاقیت نمایشی، ترسیم فنی، درک عمومی هنر، سؤالات درک عمومی ریاضی فیزیک، خلاقیت تصویری و تجسمی، خلاقیت موسیقی و خواص مواد با یک دفترچه تخصصی برگزار میشه و برعکس سال‌های گذشته خبری از ضریب متفاوت برای زیرگروه‌های مختلف نیست و باید روی همه درس‌ها به یک اندازه حساب باز کنی. پس برای آگاهی از بودجه بندی کنکور هنر برای هر درس با ما همراه باش.

 

بودجه بندی کنکور هنر برای درس درک عمومی هنر

اولین تست‌های دفترچه اختصاصی کنکور هنر از درس درک عمومی هنر مطرح میشه. باید بتونی 30 تست این درس رو در 25 دقیقه بزنی و سراغ درس بعدی بری.

بودجه بندی درس درک عمومی هنر برای کنکور رشته هنر

 

بودجه بندی کنکور هنر برای درس درک عمومی ریاضی فیزیک

تست‌های درس درک عمومی ریاضی فیزیک کاملاً محاسباتی هستند و تو 25 دقیقه باید بتونی از عهده جواب دادن به 30 تست بر بیای.

بودجه بندی درس درک عمومی ریاضی فیزیک برای کنکور رشته هنر

بودجه بندی کنکور هنر برای درس ترسیم فنی

درس ترسیم فنی مهم‌ترین قسمت کنکور هنر به شمار میاد. به همین علت بهتره طوری برنامه‌ریزی کنی که بتونی حداقل 25 دقیقه بهش اختصاص بدی تا زمان کافی برای جواب دادن به همه تستهاش داشته باشی.20 سؤال این درس به‌صورت مبحثی طراحی میشه.

بودجه بندی درس ترسیم فنی برای کنکور هنر

بودجه بندی کنکور هنر برای درس خلاقیت تصویری تجسمی

بررسی تست‌های درس خلاقیت تصویری تجسمی در آزمونهای گذشته نشون داده که طراحان به‌صورت مبحثی از این درس سؤال میارن؛ و باید 20 تست رو در 24 دقیقه پاسخ بدی.

بودجه بندی درس خلاقیت تصویری تجسمی برای کنکور رشته هنر

 

بودجه بندی کنکور هنر برای درس خلاقیت نمایشی

تست‌های درس خلاقیت نمایشی ماهیت حفظی و تخیلی دارن و از قسمت‌های موردعلاقه داوطلبان به شمار میره. اگر به این حوزه علاقه‌مند باشی 20 سؤال این درس رو تو 13 دقیقه جواب میدی و به‌عنوان یه زنگ تفریح کوتاه ازش لذت می‌بری.

بودجه بندی درس خلاقیت نمایشی برای کنکور هنر

بودجه بندی کنکور هنر برای درس خلاقیت موسیقی

بررسی بودجه بندی کنکور هنر در سال‌های گذشته برای این درس این‌طور نشون می‌ده که سؤالاتش به سمت مفهومی شدن پیش میرن. البته اگر به‌اندازه کافی تلاش کرده باشی به‌راحتی این تستها رو هم پشت سر میزاری. 20 تست درس خلاقیت موسیقی تنها قسمتی از آزمونه که میتونی برای هر سؤال یک دقیقه زمان بزاری.

بودجه بندی درس خلاقیت موسیقی برای کنکور رشته هنر

بودجه بندی کنکور هنر برای درس خواص مواد

تست‌های حفظی و مفهومی درس خواص مواد رو باید بتونی تو 17 دقیقه جواب بدی. هرسال 20 سؤال از این درس مطرح میشه.

بودجه بندی درس خواص مواد برای کنکور هنر

 

سخن پایانی

در این مقاله که با استفاده از مستندیات بودجه بندی براتون قرار داده شده بود تلاش کردیم با بیان اهمیت و الزام دونستن این موضوع مهم بهت کمک کنیم تا بتونی با دید بازتری بخش های تست خیز دروس کنکوری رو بشناسی و تمرکز بیشتری روشون بزاری. آگاهی از بودجه بندی دروس یکی از مسائل مهمیه که مشاورین رتبه برتر همیشه توی جلسه های مشاوره کنکورشون به داوطلبین گوشزد میکنن. توهم میتونی با پر کردن فرم زیر با بهترین مشاورین رشته خودت به صورت مستقیم ارتباط داشته باشی و از زبون خودشون راجب تجربیاتشون و شرایط این کنکور بشنوی. میدونی که همیشه بهترینارو برات آرزو میکنیم؟!

 

دریافت مشاوره و برنامه تخصصی از رتبه های برتر کنکور

فرم زیر رو پر کن و برنامه اختصاصی خودت رو خیلی زود دریافت کن و از همین الان پر قدرت به سمت رتبه برتر شدن قدم بردار!

برنامه ریزی تخصصی و مشاوره بهت کمک میکنه با روش درست و اصولی برای کنکور آماده بشی و درصد موفقیت خودت رو بیشتر کنی!

 

سوالات متداول

آیا نیاز به آگاهی از بودجه بندی دروس عمومی کنکور هنر هست؟

خیر، کارشناسان سازمان سنجش امسال تصمیم گرفتن آزمون رشته‌های مختلف کنکور رو فقط از درس‌های اختصاصی برگزار کنند و برای قسمت عمومی، سوابق تحصیلی داوطلبان رو در نظر بگیرند.

بودجه بندی کنکور هنر چطور مشخص می‌شود؟

مشاوران باتجربه ما در آیدی نوین هرساله بعد از برگزاری آزمون تمام تستها رو به‌خوبی تجزیه‌وتحلیل میکنن و با دسته‌بندی کردن آن‌ها متوجه میشن از هر مبحث چه تعدادی سؤال مطرح‌شده.

اطلاع از بودجه بندی کنکور هنر چه مزایایی دارد؟

طبق تجربه داوطلبان سال قبل اگر با توجه به این بودجه‌بندی‌ها مطالعه کنی میتونی از زمانت بهترین بهره رو ببری و موفق‌تر عمل کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }