شروع از آبان و آذر برای کنکور 1402 – کسانی که از پاییز پزشکی قبول شدند

شروع از صفر از آبان و آذر
امتیاز دهید post

این مقاله شامل چه نکاتی برای شروع از آبان یا آذر است؟

با خوندن این مقاله پاسخ این سوالات رو میتونید بگیرید:

  • آیا واقعا میشه از آبان پزشکی قبول شد؟
  • بهترین روش برای شروع از آذر چیست؟
  • برای شناسایی مباحث مهم از چه روشی استفاده کنیم؟
  • اولویت بندی دروس باید چطور باشه؟ کدوم درسا مهم ترن؟
  • کدوم قسمت هر درس رو باید بخونیم و کدوم مباحثو حذف کنیم؟

راهکار رتبه های برتر و کسانی که از آبان و آذر شروع کردند و پزشکی قبول شدند چه بود؟ برنامه ریزی برای شروع از آبان و آذر برای کنکور 1402 باید چگونه باشد؟ میخوایم راهکار هایی رو بهتون بگیم که تو پاییز از صفر شروع کنید و رتبه برتر بشید.

برنامه ریزی کنکور (با این برنامه 100 درصد 2رقمی شو)

مشاوره کنکور  (طرح رتبه شو آیدی نوین توانست 50 دانش آموز ضعیف رو به رتبه زیر هزار برساند)

من رضا بهرامی امروز میخوام به این سوال پاسخ بدم که چجوری از آبان و آذر برای کنکور شروع کنید و به بهترین نتیجه برسید.

دکتر رضا بهرامی دانشجوی پزشکی ، از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

دکتر رضا بهرامی

برای دریافت برنامه ریزی حرفه ای و قبولی تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنید و با دکتر بهرامی و سایر مشاوران رتبه برتر آیدی نوین در ارتباط باشید:

آنچه در این مطلب می‌خوانید

فرم ارتباط با مشاوران آیدی نوین:

آیا میشه از آبان و آذر برای کنکور شروع کرد و 2 رقمی شد؟

خب بسیاری از دوستان سوال می پرسند که ما تابستان را از دست داده ایم و الان در آبان ماه تازه می خواهیم شروع کنیم آیا امکان قبولی در رشته های تاپ یا کسب رتبه ی دو رقمی امکان پذیر می باشد یا خیر.

در ابتدا جواب این سوال رو بخواهم به شما دوستان بدهم قطعا امکان پذیره و قطعا این اتفاق می تواند بیفتد به شرطی که زمان بیشتری رو از دست ندهید و اصولی, منظم و قوی شروع کنید به درس خواندن و در این راه, درس خواندن و تمرین کردن شما مستدام باشد و تمام اصول لازم برای موفقیت را اجرا کنید و به برنامه ی خود متعهد باشید.

اهمیت پاییز برای کنکوری ها :

پاییز فصلی می باشد که با شروع مدرسه ها دانش آموزان کنکوری باید بتوانند هم گام با مدرسه پیش بروند و در صورت از دست دادن این فصل و عقب افتادن از دروس مدرسه و معلمان شاید جبران آن بسیار بسیار سخت یا حتی محال باشد.

منابع مناسب شروع درس خواندن از آبان و آذر برای کنکور :

برای کسانی که به تازگی می خواهند شروع کنند به درس خواندن برای کنکور این نکته بسیار مهم است که در مرحله اول از منابع استاندارد ,جامع و مفید استفاده کنند منابع کنکور کتاب های کمک آموزشی که در گذشته به صورت کامل توضیح داده شده است.

بهترین منابع کنکور تجربی نظام جدید (طرح رتبه شو آیدی نوین توانست 50 دانش آموز ضعیف رو به رتبه زیر هزار برساند)

برای دریافت برنامه ریزی حرفه ای و قبولی تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنید و با دکتر بهرامی و سایر مشاوران رتبه برتر آیدی نوین در ارتباط باشید:

فرم ارتباط با مشاوران آیدی نوین:

آبان و آذر کلاس خصوصی کنکور برویم یا خیر؟

 در کنار کتاب های کمک آموزشی دی وی دی های آموزشی و کلاس های کنکور و خصوصی نیز می توانند بسیار مفید باشند مخصوصا برای افرادی که در دروس ریاضی فیزیک از پایه مشکل دارند و با خواندن درسنامه ی کتاب های استاندارد و خوب توانایی زدن درصد بالایی از تست ها رو کسب نمی کنند.

از اهمیت کتاب درسی غافل نشو:

البته کلاس کنکور و دی وی دی ها برای همه ی دوستان توصیه نمی شود قطعا اولویت اول ما استفاده از کتاب درسی و درسنامه های کتاب های کمک آموزشی می باشد به این دلیل که دیدن فیلم آموزشی یا کلاس کنکور بسیار زمان بر و انرژی بر می باشد پس از این دو تنها پس از ناامید شدن از دریافت نتیجه ی عالی از درسنامه ها توصیه میشود.

راهبرد ما از آبان 1400 تا کنکور 1401 :

انتخاب برنامه ی راهبردی مناسب برای پاییز و زمستان، عید و بعد از عید می باشد که این برنامه باید منطبق بر آزمون های آزمایشی معتبر و منطبق بر کلاس های آموزشی مدرسه و کلاس های کنکوری برای کسانی که دوازدهمی هستن و مدرسه میروند یا کسانی که کلاس کنکور جدا از مدرسه میروند باشد. ما در پاییز باید بتوانیم دروس پایه رو مطالعه کنیم و در کنار آن نیز همزمان با معلم های مدرسه و کلاس های کنکور پیش برویم.

رعایت پیش نیاز ها در عربی، ریاضی و زیست :

در دروسی مانند عربی و ریاضی و زیست بدون مطالعه ی پایه به هیچ عنوان نمی توان انتظار پیشرفت در دروس دوازدهم داشت پس اطمینان داشته باشید که بدون برنامه ریزی دقیق و منسجم و منظم امکان پیشرفت وجود ندارد.

برنامه راهبردی شروع از آبان و آذر برای کنکور شامل چیست؟

برنامه ی راهبردی ما برای کنکور تشکیل شده از چهار مرحله:

  1. آموزش
  2. مرور
  3. تسلط
  4. جمع بندی

که در پاییز (آبان و آذر) ما در مرحله ی آموزش و مرور هستیم آموزش ما باید ابتدا به کمک منابع مناسب ما و سپس با روش مطالعه و تمرین اصولی انجام بپذیرد.

سپس تمام مطالبی را که مطالعه نمودیم و آموزش دیده ایم برای تثبیتشان در حافظه ی بلند مدت با روش و زمان بندی کاملا اصولی وعلمی مرور کنیم.

برای دریافت برنامه ریزی حرفه ای و قبولی تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنید و با دکتر بهرامی و سایر مشاوران رتبه برتر آیدی نوین در ارتباط باشید:

فرم ارتباط با مشاوران آیدی نوین:

توی آبان و آذر 1400 چند درصد کنکور را می توان بست؟

تقریبا چهل درصد از دوازدهم و یکی از پایه های ده یا یازدهم را به طور کامل میتوان در فصل پاییز برای کنکور 1402 (کنکوری که در تیر ماه برگزار میشود) بست.

در شروع از آبان و آذر برای کنکور تمرکزمون روی دروس پایه باشد یا دوازدهم؟

در آبان و آذر در برنامه ریزی خود باید تمام سعیمان را بکنیم که یکی از پایه های دهم و یازدهم را که پیشنهاد من پایه ی دهم می باشد را تمام کنیم و به طور کامل آموزش ببینیم و در کنار آن نیز اگر دوازدهمی هستیم باید دروس دوازدهم را کاملا منطبق بر برنامه ی درسی مدرسه پیش ببریم و اگر پشت کنکوری هستین بتوانید حدود 50 درصد از دروس دوازدهم مخصوصا دروس زیست و شیمی را مطالعه کنید بسیار عالی می باشد.

راهکار ما در پاییز, زمستان و بهار :

پس از پاییز در فصل زمستان باید بتوانید ادامه ی دوازدهم را مطالعه نمایید و در کنار آن دروسی از دوازدهم که مطالعه کردین را نیز مرور نمایید و در کنار آن پایه ی یازدهم نیز باید مطالعه شود.

سپس در بهار باید ادامه ی دوازدهم مطالعه شود و تمام دروس پایه نیز کاملا مرور شود که این امر تنها با یک برنامه ریزی منظم و منسجم امکان پذیر می باشد.

یازدهمی ها در آبان و آذر چه بخوانند؟

بچه های یازدهمی که سال آینده کنکور دارند نیز در پاییز باید همگام با معلم خود پیش بروند و به جز آن دروس دهم را نیز مرور نمایند و به هیچ وجه اینجای سال نیازی به پیش خوانی دروس دوازدهم نیست.

ساعت مطالعاتی در شروع از آبان و آذر برای کنکور 1401:

ساعت مطالعه ی مورد نیاز هر کس برای رسیدن به این برنامه ی راهبردی بسته به سرعت مطالعاتی افراد و پیشینه ی مطالعاتی آن ها متفاوت است ولی به طور میانگین باید برای دوازدهمی ها روز هایی که مدرسه دارند 6 ساعت و روز هایی که مدرسه ندارند 10-12 ساعت مطالعه کنند.

برای بچه های یازدهمی نیز روز هایی که مدرسه می روند 5 ساعت و روز هایی که مدرسه ندارند 8 ساعت مطالعه و در آخر بچه های پشت کنکوری به صورت مداوم روزی 10 ساعت مطالعه کنند.

اگه هنگام شروع برای کنکور از آذر و آبان زیاد درس بخونیم خسته نمیشیم؟

اگر برنامه ریزی مناسب داشته باشید در برنامه ریزی مناسب خود حتما باید جای استراحت و ورزش نیز در برنامه قرار گیرد و حتما باید از لحاظ روحی نیز داوطلبان برنامه ریزی داشته باشند تا بتوانند به مدت طولانی درس بخوانند و این سال پر از فراز و نشیب را طی کنند پس باید در حد معقول درس خواند و در کنار درس نیز تفریح و ورزش البته نه چندان زیاد فراموش نشود

در شروع از آبان و آذر تمرکزمان روی دروس حفظی باشد یا تمرینی :

به طور کلی دروس حفظی هر چه نزدیک تر به کنکور مطالعه شوند قطعا بهتر هستند ولی این امکان پذیر نمی باشد که ما در پاییز به کل دروس حفظی را کنار بگذاریم و فقط دروس تمرینی مطالعه نماییم پس در کل ما در پاییز باید توجه بیشتری به دروس تمرینی و مفهومی داشته باشیم و تایم بیشتری را باید به این دو اختصاص دهیم اما نباید بیخیال دروس حفظی بشویم.

برای دریافت برنامه ریزی حرفه ای و قبولی تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنید و با دکتر بهرامی و سایر مشاوران رتبه برتر آیدی نوین در ارتباط باشید:

فرم ارتباط با مشاوران آیدی نوین:

در آبان و آذر آزمون آزمایشی شرکت کنیم یا خیر؟

کنکور مانند مسابقه ی جام جهانی فوتبال می باشد که تمام شرکت کنندگان باید با حداکثر توانایی خود وارد این مسابقه ی بزرگ شوند.

اهمیت آزمون آزمایشی در شروع از پاییز برای کنکور :

برای رسیدن به حداکثر توانایی ما نیاز به ابزار مختلفی از جمله کتاب کمک آموزشی، دی وی دی و فیلم های آموزشی و آزمون های آزمایشی داریم. آزمون آزمایشی مانند بازی های دوستانه تیم های فوتبال مختلف می باشد که قبل از ورود به جام جهانی هر تیم بازی های دوستانه ی زیادی انجام می دهد با تیم های قوی تر(به جز ایران!!!!!) تا بتوانند توانایی خود را محک بزنند، نقاط ضعف خود را بشناسند و آن ها رو برطرف کنند، نقاط قوت خود را شناسایی کنند و آن ها را تثبیت کنند.

آزمون های آزمایشی نیز برای کنکوری ها حکم بازی دوستانه را دارد که اتفاقا باید حاوی سوالات سخت تری نسبت به کنکور باشند همینطور بتوانند کل مطالب درسی را پوشش بدهند و جامعه آماری بالایی داشته باشند تا بتوانیم خودمان را با رقبای خود مقایسه کنیم البته که مسئله ی برنامه ی راهبردی آزمون ها هم مسئله ی بسیار مهمی می باشد که حتما باید به آن توجه نمود.

کسانی که از آبان و آذر شروع میکنند چه آزمونی بدن؟

موسسات متعددی آزمون آزمایشی برگزار می کنند ولی متاسفانه همه ی آن ها این ویژگی ها را ندارند اما در آخر آزمون های آزمایشی ای که از پاییز تا کنکور به دانش آموزان پشت کنکوری و دوازدهمی توصیه می کنیم اول آزمون های قلم چی برای جامعه آماری بسیار بالا و سپس گزینه دو برای سوالات استاندارد و حتی سخت تر از کنکور را هر کدام که مایلند انتخاب کنند و شرکت کنند.

در بهار برای دوران جمع بندی نیز می توانند از آزمون های سنجش به علت سوالات استاندارد و نزدیک به کنکور استفاده نمایند.

یازدهمیا چیکار کنن؟

برای بچه های یازدهمی نیز از الان تا تابستان سال آینده به خاطر برنامه ی راهبردی بهتر انتخاب اول گزینه دو می باشد و انتخاب دوم نیز قلم چی.

رتبه های برتری که از آبان و آذر شروع کردند و پزشکی قبول شدند:

رتبه های برتر به هیچ عنوان زمان را از دست نمی دهند. با تمرکز کامل بر روی اهدافشان و با داشتن برنامه ای منسجم, برنامه ای که هم بحث آموزش و هم بحث مرور دروس را به خوبی پوشش می دهد.

و با استفاده از آزمون های استاندارد نقاط ضعف و قوت خود را در ابتدا می شناسند و سپس با استفاده از منابع مناسب و تلاش و کوشش فراوان سعی در برطرف کردن نقاط ضعف خود و تقویت نقاط قوت خود دارند.

به هیچ عنوان در برابر نتایج ضعیفی که در آزمون ها کسب می کنند ناامید نمی شوند و همینطور به هیچ عنوان در برابر نتایج خوبی که در آزمون ها می گیرند مغرور نمی شوند و برنامه ی خود را به نحو احسنت پیش می برند.

جمع بندی شروع برای کنکور از آبان و آذر و پاییز :

خب در آخر ما متوجه شدیم که پاییز برای شروع کردن دیر نیست اما دیگر وقتی برای تلف کردن نمانده و از همین الان باید شروع کنید به گام برداشتن برای کنکور سراسری 1401 و همانطور که عرض کردیم گام اول انتخاب منابع استاندارد می باشد و سپس انتخاب برنامه ی راهبردی منظم و منسجم و سپس طی کردن تمام مراحل مختلف کنکور,این ماراتون نفس گیر.

این را بدانید که با داشتن برنامه ی منسجم و تعهد به اجرای برنامه و داشتن نظم شخصی در زندگی شما هم قطعا می توانید در این آزمون موفق باشید امیدوارم که این مقاله به دردتون خورده باشه دوستان به امید موفقیت شما دوستان عزیز.

برای دریافت برنامه ریزی حرفه ای و قبولی تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنید و با دکتر بهرامی و سایر مشاوران رتبه برتر آیدی نوین در ارتباط باشید:

فرم ارتباط با مشاوران آیدی نوین:

موفق باشید

.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *