آیدی نوین - تحلیل کارنامه کنکور سراسری 1401 – توضیح و آشنایی با هر قسمت کارنامه کنکور

تحلیل کارنامه کنکور سراسری 1401 – توضیح و آشنایی با هر قسمت کارنامه کنکور

تحلیل و بررسی کارنامه کنکور سراسری - توضیح و آشنایی با هر قسمت کارنامه کنکور

میخوایم قسمت های مختلف یک کارنامه کنکور 1401 رو براتون تحلیل کنیم تا بدونید هر قسمت چی هست و چه تاثیری در انتخاب رشته کنکور و انتخاب رشته بدون کنکور شما داره. پس با ما باشید. ما هر بخش از کارنامه رو براتون جدا کردیم و به طور خاص اون بخش رو براتون توضیح میدیم.

انتخاب رشته کنکور (تضمین 100 درصدی قبولی با آیدی نوین)

انتخاب رشته بدون کنکور (قبولی تضمینی در بهترین رشته ها، بدون کنکور)

اگه نمیدونی چطور برای سال 1401 انتخاب رشته کنی و کلی سوال راجب انتخاب رشته داری فرم زیر رو پر کن تا مشاورای ارشد IDNovin باهات تماس بگیرن و راهنماییت کنن:

تحلیل و بررسی کارنامه کنکور 1401:

قبل از تحلیل و بررسی کارنامه کنکور به زمان بندی اعلام نتایج کنکور می پردازیم :

زمانبندی اعلام نتایج کنکور 1401:

هفته اول مهر ماه: اعلام نتیجه اولیه آزمون سراسری و انتخاب رشته داوطلبان به شکل مجازی

هفته اول آبان ماه: اعلام اسامی نهایی پذیرفته شدگان ورود به دانشگاه ها

هفته دوم آبان ماه: انتشار کارنامه نهایی انتخاب رشته (کارنامه سبز) از طریق سایت سازمان سنجش

نحوه دریافت کارنامه کنکور سراسری :

حال سوال اینجاست که کارنامه کنکور سراسری 1401 رو چطور میتونیم دریافت کنیم ؟

در هفته اول مهر ماه با اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری از طرف سازمان سنجش با کلیک کردن بر روی مشاهده نتايج مرحله اول آزمون سراسري سال 1401 می توانید کارنامه ی خود را که شامل اطلاعات زیادی می باشد و برای انتخاب رشته از این کارنامه باید استفاده کنید رو مشاهده کنید .

مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری

برای مشاهده کارنامه کارنامه از سه روش می تونید پیش برید :

قابل ذکر هست در هر سه روش که ادامه توضیح خواهیم داد نیاز به داشتن اطلاعات خود در زمان ثبت نام برای کنکور سراسری و همچنین کارت ورود به جلسه می باشید .

روش اول :

روش دوم :

روش سوم :

شماره داوطلبی

شماره شناسنامه

سال تولد

شماره پرونده

کد رهگیری

شماره شناسنامه

شماره پرونده

شماره سریال

شماره شناسنامه

*  کد امنیتی : همان عددی هست که در تصویر کد امنیتی مشاهده میکنید به عنوان مثال در تصویر بالا اعداد ۰۳۵۲۰ می باشد

در مورد کارنامه کنکور سوال دارید؟

با مرکز مشاوره تلفنی آیدی نوین تماس بگیرید. مشاوران متخصص علمی کاربردی آیدی نوین پاسخگوی کلیه سوالات شما هستند.
مرکز مشاوره تلفنی آیدی نوین 70703039

تحلیل و توضيحات كارنامه اوليه كنكور سراسری 1401:

برای آگاهی هر یک از داوطلبان کنکور سراسری 1401 از عملکرد خود و مقایسه خود با سایر داوطلبان به صورت کلی و نیز به صورت درس به درس ( دروس عمومی و دروس اختصاصی ) با استفاده از نمرات حقیقی ( نمرات حقيقي به صورت نمره‌هاي درصدي، در فاصله 100و 33/3- ثبت شده است) برای هر درس و رتبه و نمره کل برای اون داوطلب در گروه آزمایشی انتخاب شده کارنامه ای از طرف سازمان سنجش صادر میشود.

کارنامه شامل اطلاعاتی (از جمله وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره های مختلف هر یک از گروه های آزمایشی/ وضعیت رتبه و نمره کل در هر زیرگروه/ رتبه کل در انواع سهمیه های کنکور و آخرین رتبه مجاز شده در دوره های روزانه و نوبت دوم گروه آزمایشی انتخاب شده برای هر داوطلب و …)  می باشد که داوطلب برای انتخاب رشته خود از آن بهره مند خواهد شد.

سهمیه های کنکور (آشنایی کامل با سهمیه های مناطق و شهدا و مناطق محروم و …)

کارنامه کنکور سراسری 1401 حاوی چه اطلاعاتی است؟

ابتدا به دو تا تذکر بسیار مهم توجه کنید :

وجود اشتباه در عکس کارنامه کنکور :

در صورت مشاهده مغايرت عكس در كارنامه خود مي‌‌بايست حداكثر تا تاريخ اعلامی بر روی کارنامه در روزهاي غير تعطيل و ساعات اداري با در دست داشتن 2قطعه عكس 4*3 ، اصل شناسنامه عكس دار و كارت ملي به مركز اجراي آزمون‌هاي اين سازمان به نشاني كرج ، مشكين دشت خيابان شهيد متوسليان مراجعه نماييد. در غير اينصورت هرگونه تبعات ناشي از اين موضوع به عهده شخص داوطلب خواهد بود

وجود اشتباه در درج سهمیه در کارنامه کنکور:

درصورت مشاهده مغايرت در سهميه (براي داوطلبان متقاضي سهميه ايثارگران) و يا درخواست اعمال سهميه ايثارگران، لازم است طبق مفاد اطلاعيه اعلام نتايج اوليه اين آزمون که همزمان با اعلام نتايج بر روي سايت اين سازمان قرار گرفته است، اقدام نماييد

تحلیل و بررسی نمونه کارنامه کنکور:

در این قسمت نمای کلی از یک نمونه کارنامه کنکور سراسری را مشاهده میکنید که در ادامه هر قسمت را به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد :

تحلیل کارنامه کنکور و توضیحات قسمت های مختلف کارنامه و آشنایی با آن
برای مشاهده تصویر با کیفیت روی آن کلیک کنید

1- تذکر وجود مغایرت در کارنامه کنکور:

در این قسمت گفته شده هر گونه مغایرتی در تمامی قسمت های کارنامه خود مشاهده کردید بر اساس تاریخ اعلامی سازمان سنجش باید با کلیک کردن بر روی سیستم پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش اقدام به رفع مشکل نمایید . همان طور که در کارنامه نیز مشاهده میکنید اعلام شده بعد از اتمام تاریخ مشخص شده سازمان سنجش پاسخگو نمی باشد .

2- تذکرات سازمان سنجش به داوطلب در خصوص رفع مشکلات او:

در این قسمت با توجه به اطلاعات خود در حین ثبت نام برای کنکور سراسری 1401 در صورت داشتن مشکل از طرف سازمان سنجش اعلام می شود که اقدام به رفع کنید به عنوان مثال یک نمونه در اینجا توضیح داده می شود .

نظر به اينكه شما در بند 32 تقاضانامه آزمون سراسري سال 1400 (وضعيت اشتغال به تحصيل درآموزش عالي) نسبت به علامتگذاري بندهاي يك (دانشجوي انصرافي هستم) و يا دو (دانشجوي دوره روزانه هستم) اقدام نموده ايد، به اطلاع مي رساند طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام آزمون فوق الذكر لازم بوده تا تاريخ 99/12/25 از محل تحصيل خود در موسسه آموزش عالي انصراف قطعي مي داديد، لذا تاكيد مي گردد در صورت عدم انصراف تا تاريخ ياد شده، حتي در صورتيكه در رديف پذيرفته شدگان نهايي نيز قرار بگيريد، قبولي شما باطل خواهد شد.

توجه: داوطلب گرامي اين مطلب به منزله جلوگيري از انتخاب رشته نمي باشد.

مورد بالا یک تذکر سازمان سنجش به یکی از داوطلبان است.

3- ارائه اطلاعات در خصوص اعلام علاقمندی داوطلب در دوره های مختلف:

در این قسمت با توجه به امکان علاقه مندی و تحصیل در دوره های دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی، سازمان سنجش شرایطی را فراهم کرده که در زمان ثبت نام و يا مراحل قبلي اگر اعلام ننموده ايد. لذا در صورتي که مايل به انتخاب رشته هاي صرفا با اعمال سوابق تحصيلي دوره هاي دانشگاه پيام نور و غير انتفاعي هستيد، لازم است در زمان انتخاب رشته نسبت به پرداخت هزينه مربوطه از طريق سايت سازمان و دريافت کارت اعتباري و ثبت آن اقدام نماييد

اگه نمیدونی چطور انتخاب رشته کنی و کلی سوال راجب انتخاب رشته داری فرم زیر رو پر کن تا مشاورای ارشد IDNovin باهات تماس بگیرن و راهنماییت کنن:

فرم ارتباط با مشاوران IDNovin برای انتخاب رشته :

4- اطلاعات ثبت نامی و آزمونی :

این قسمت شتکل تمامی اطلاعات در حین ثبت نام می باشد که به مهم ترین آن ها اشاره میکنیم :

شماره پرونده، نام و نام خانوادگی، جنسیت، شماره شناسنامه، سهمیه نهایی، معلولیت، معدل کتبی دیپلم، عنوان دیپلم، استان بومی، ناحیه بومی و قطب بومی می باشد.

در این قسمت این موارد ذکر شده بسیار مهم می باشند که در صورت داشتن مغایرت با اطلاعات واقعی شما باید اقدام به ویرایش کنید. برای اینکار می توانید از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش اینکارو انجام دهید.

5- اعلام علاقه مندی براساس تقاضانامه:

با توجه به علاقه مندی یا عدم انتخاب شما در زمان ثبت نام به منظور تحصیل در دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی ، کارمندی و بهیاران (گروه تجربی) به ترتیب با عبارات بله و خیر مشخص می گردد.

چنانجه در زمان ثبت نام شما گزینه خیر را انتخاب کرده باشید در مرحله انتخاب رشته با پرداخت هزینه در صورت اخذ رتبه قبولی در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی می توانید به انتخاب رشته در این دانشگاه ها نیز اقدام کنید.

6- وضعیت مجاز بودن انتخاب رشته در هر یک از دوره ها:

در این قسمت وضعيت مجاز به انتخاب رشته در دوره هاي مختلف (روزانه و نوبت دوم/ مجازی و پردیس خودگردان و مازاد) و دانشگاه های مختلف ( بهیاران / ثبت نام دانشگاه فرهنگیان (مراکز تربیت معلم سابق ) و دانشگاه شهید رجایی/ رشته های پیام نور و غیرانتفاعی/ داشگاه آزاد اسلامی) هر يک از گروه های آزمايشی مشخص گردیده است.

توجه: در این قسمت عبارت “مجاز” به منظور انتخاب رشته در این دوره ها و دانشگاه ها می باشد اما شرط حتمی قبولی نمی باشد.

7- وضعیت مجاز بودن انتخاب رشته بدون کنکور در هر یک از دوره ها:

با توجه به معدل ثبت نامی خود در این قسمت پذیرش رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیز مشخص می گردد. قابل ذکر است برای انتخاب رشته این رشته ها باید به سامانه ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو بر اساس صرفا سوابق تحصیلی حسب مورد در سایت سازمان سنجش آموزش کشور یا سایت دانشگاه آزاد اسلامی که مجزا از انتخاب رشته های پذیرش با آزمون است مراجعه، ثبت نام و انتخاب رشته نمایید.

اگه نمیدونی چطور انتخاب رشته کنی و کلی سوال راجب انتخاب رشته داری فرم زیر رو پر کن تا مشاورای ارشد IDNovin باهات تماس بگیرن و راهنماییت کنن:

فرم ارتباط با مشاوران IDNovin برای انتخاب رشته :

8- وضعیت سوابق تحصیلی و اعلام آن در کارنامه کنکور:

از این قسمت می توانید سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام قدیم و سوابق سال دوازدهم برای داوطلبان نظام جدید را مشاهده کنید و همچنین در صورت داشتن مغایرت با کارنامه واقعی اخذ شده از آموزش و پرورش اقدام به ویرایش و اصلاح آن کنید.

** مجاز بودن در انتخاب رشته فرهنگیان و شهید رجایی

داوطلباني که دارای نمره کل نهایی حداقل ۶۵۰۰ در یکی از زیرگروه ها باشند مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايی می باشند.

9- مشاهده پاسخنامه کنکور:

در این قسمت می توانید وضعیت پاسخنامه خود را با توجه به پاسخنامه کلیدی ارائه شده توسط سازمان سنجش مشاهده و مقایسه کنید.

10- مشاهده رتبه و نمره در هر زیرگروه:

این قسمت رتبه و نمره کل داوطلب در هر زیر گروه و گروه آزمایشی ثبت نامی را نشان می دهد.

نمایش میزان تاثیر معدل در کارنامه اولیه کنکور:

در ردیف های ۱ و ۲  این جدول برای داوطلبین میزان تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم (۲۵ ٪) و میزان تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی (۵ ٪) و در سایر کارنامه ها برای داوطلبان نظام جدید در یک ردیف میزان تاثیر سوابق تحصیلیی دیپلم ۳۰ ٪ نشان داده می شود.

توجه: به تمامی رشته هایی که ضرایب دروس امتحانی برای آنها یکی می باشد، زیر گروه می نامیم که به عنوان مثال برای رشته تجربی ۵ زیر گروه وجود دارد.

مشاهده رتبه در سهمیه در هر زیرگروه در تحلیل کارنامه کنکور سراسری:

در ردیف ۳ از این جدول با توجه به نوع سهمیه انتخابی داوطلب (سهمیه مناطق، سهمیه ایثارگران، سهمیه فرهنگیان و …) رتبه داوطلب در هر زیر گروه مشخص می گردد.

مشاهده رتبه کشوری در هر زیرگروه در تحلیل کارنامه کنکور سراسری:

در ردیف ۴ این جدول رتبه کشوری بدون در نظر گرفتن سهمیه می باشد. (این رتبه برای پذیرش و قبولی در رشته هایی که بر اساس کشوری پذیرش میکنند اهمیت دارد)

مشاهده نمره کل در هر زیرگروه در کارنامه:

ردیف ۵ این جدول نمره کل نهایی در هر زیر گروه را مشخص میکند که از این نمره کل در انتخاب رشته دانشگاه آزاد، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايی استفاده می شود.

مشاهده میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کارنامه کنکور سراسری:

ردیف ۶ از این جدول میزان تاثیر سوابق تحصیلی رو مشخص می کند. قابل ذکر است که در کنکور سراسری 1401، این تاثیر به صورت مثبت در نظر گرفته می شود؛ یعنی اگر سوابق تحصیلی بتواند نمره کل داوطلب در هر زیر گروه را افزایش دهد، لحاظ می شود؛ غیر از این باشد سوابق تحصیلی در نظر گرفته نخواهد شد.

11- نمرات خام در هر درس (درصد هر درس) در کارنامه کنکور سراسری:

نمرات خام دروس امتحانی گروه آزمایشی برای هر داوطلب و برای تک تک دروس این قسمت مشخص میگردد. (نمرات حقيقی به صورت نمره‌های درصدی، در فاصله (100و 33/3-) ثبت شده است)

12- ماکزیمم نمره کل، رتبه کل و رتبه کشوری در سهمیه:

در این قسمت از کارنامه، ماکزيمم نمره کل زير گروه ها، رتبه کل در سهميه نهایی، آخرين رتبه مجاز در سهميه نهايی (دوره های روزانه و نوبت دوم) و رتبه کشوری (بدون اعمال سهميه) نمایش داده می شود.

13- کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد:

از این قسمت کد دسترسی برای انتخاب رشته (صرفا رشته های با آزمون) در سايت دانشگاه آزاد اسلامی را در اختیار شما قرار می گیرد.

اگه نمیدونی چطور انتخاب رشته کنی و کلی سوال راجب انتخاب رشته داری فرم زیر رو پر کن تا مشاورای ارشد IDNovin باهات تماس بگیرن و راهنماییت کنن:

فرم ارتباط با مشاوران IDNovin برای انتخاب رشته :

موفق باشید

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }