رسیدن به بودجه بندی آزمون آزمایشی

چرا هرچی درس میخوانم به بودجه بندی آزمون های آزمایشی نمی رسم؟

رسیدن به بودجه بندی آزمون آزمایشی

برای رسیدن به بودجه بندی آزمون های آزمایشی چه کنیم؟

سوالمن هرچی درس میخوانم به بودجه بندی آزمون نمی رسم و ترازم هم بالا نمی آید، نمی دانم چه کار کنم؟ این سوالیست که اکثر دانش آموزان از تیم مشاوره تخصصی دپارتمان کنکوری IDN می پرسند. داشتن یک برنامه ریزی دقیق و منظم برای کنکور اهمیت بسیار دارد. بعد از هر آزمون باید برای آزمون بعد برنامه ریزی انجام دهید. افزایش ساعت مطالعه، افزایش بازدهی و تمرکز و … نکاتی هستند که به فرایند یادگیری شما بسیار کمک میکنند. در این مقاله مشاوره تخصصی کنکور سعی میکنیم راهکار های علمی و عملی برای رسیدن به بودجه بندی آزمون های آزمایشی به این پرسش را به شما عزیزان ارائه دهیم

پاسخ مشاور: فایل صوتی + متن  در ادامه مطلب

   فایل صوتی

 

علل مختلف نرسیدن به بودجه بندی آزمون :

داشتن کلاس درس :

بستگی دارد که شما به چقدر از مطالب آزمون نمی‌رسید، اگر به ۲۰ الی ۳۰درصد مباحث نمی‌رسید که طبیعی است. چون حجم مطالب آزمون زیاد است و شما هم اگر کلاس داشته باشید و زمان های زیادی را در کلاس باشید، تایم مطالعه خیلی زیادی نداشته باشید، طبیعتا به قسمتی از مطالب آزمون نمی رسید.

برنامه ریزی غلط :

اگربه۶۰ الی۷۰ درصد مطالب‌آزمون نمی‌رسید، آن به علت برنامه‌ریزی غلط‌است؛ باید از طریق‌مشاوران، دقیقا بررسی شود تا ایرادات‌کار پیداشود.

آیا باید ۱۰۰ درصد مباحث آزمون را بخوانیم؟

نکته‌ای که وجود دارد این است که داوطلبان فکرمی کنند که بایدبه ۱۰۰درصد مطالب‌آزمون برسند درحالی که چنین‌تصوری کاملاغلط است.اولویت شما باید دروس سال دوازدهمتان باشد یعنی درس هایی که در مدرسه به شما داده می شود، حتما همان روز مطالعه کنید.
برای دروس پایه، باید یکی از دروس پایه را انتخاب کنید و طبق برنامه آزمون جلو بروید، ممکن است حجم مطالب آزمون به گونه ای باشد که به هر چهارتا تخصصی پایه نمی رسید، نگاه کنید و انتخاب کنید ببینید کدامیک مهم تر است، اگر مثلا یکی از فصل ها پیش نیاز درس سال دوازدهم است، آن را حتما مطالعه کنید. مثلا اگر در سال دوازدهم تابع می خوانید، تابع پایه را حتما مطالعه کنید، چون به هم مرتبط اند.

برای مطالعه دروس پایه در سال کنکور چه کنیم؟

دو یا سه تا از دروس پایه را انتخاب کنید و به آزمون برسانید. نیازی نیست که حتما تمام دروس پایه را برسانید؛ چون شما بازه های جبرانی زیادی در طول سال دارید، یکی از آن ها امتحانات ترم اول است، اگر در امتحانات ترم اول خوب درس بخوانید، حول و حوش ۴-۵ روز تا شروع ترم جدید، زمان خالی خواهید داشت که می توانید دروسی که عقب افتاده اید را در آن روزها مطالعه کنید؛

دوران طلایی نوروز برای کنکور :

دوران طلایی نوروز، زمان بسیار مناسب برای کارهای عقب‌مانده و جمع‌بندی مطالب است؛ اردیبهشت‌ماه نیز فرصت این‌کار را دارید. بعد از امتحانات ترم اول نیز قلم چی یک آزمون برای جمع بندی پایه ای که در پاییز خوانده اید برگزار می کند، در آن آزمون نیز فرصت دارید که مطالبی را که نرسیده اید مطالعه کنید.
بنابراین نگران این نباشید که اگر یک مطلب را از دست می دهید، دیگر فرصت مطالعه ندارید. فرصت جبران وجود دارد و چیزی را که باید بدانید این است که کدامیک از این مطالب انقدر اهمیت دارد که باید همین الان خوانده شوند و کدام مطلب را می توانید در دفعات بعدی مطالعه کنید.
اگر به ۶۰ الی ۷۰ درصد مطالب آزمون می رسید، جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

 

استاد سامان مختاری، روانشناس و مشاور ارشد دپارتمان مشاوره تخصصی کنکوری IDN

 

برای ارتباط با مشاوران موسسه IDN در ضمینه مطالعه دروس وسایر موضوعات از طریق فرم زیر اقدام فرمایید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *