پرداخت شهریه لیسانسه های دانشگاه دولتی برای تحصیل مجدد در دوره روزانه

چهارشنبه, 01 اسفند 1397 ساعت 22:51
(0 رای‌ها)

سوال: بنده دارای مدرک کاردانی فنی روزانه وهمچنین کارشناسی ناپیوسته روزانه هستم. الان قصد شرکت درآزمون تجربی98 برای رشته های دولتی پیراپزشکی دارم. آیا درصورت قبولی دردوره روزانه باید شهریه پرداخت کنم یا رایگان امکانش هست?

پاسخ مشاور: فایل صوتی + متن  در ادامه مطلب

   فایل صوتی

توضیحات را طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سال 97 می گویم، قبل از این اینطور نبود، تا سال 97 اینگونه بود که کسی اگر در دوره روزانه مشغول به تحصیل بوده است و درسش را تمام کرده است دیگر نمی توانست در دوره روزانه همان مقطع را درس بخواند و فقط می تواند در رشته های پزشکی و دندان پزشکی و داروسازی تحصیل کند و در دانشگاه های سراسری درس بخواند، این قانون در سال 97 تغییر کرد و داوطلبین می توانند نهایتا دوبار در دانشگاه های سراسری برای یک مقطع درس بخوانند، یعنی می توانند یک بار لیسانس سراسری بگیرند و دوباره یک لیسانس سراسری دیگر بگیرند و یا یک بار لیسانس سراسری را نگرفته انصراف دهند و دوباره کنکور دهند و لیسانس سراسری قبول شوند. بنابراین محدودیتی برای شما وجود ندارد و باید به این توجه کنید که سقف این کار، دوبار است یعنی یا انصراف و یا اتمام تحصیل، دوبار که سراسری خواندید دیگر تمام است.

کسانی که سراسری خوانده اند می توانند هم لیسانس را سراسری بخوانند و هم می توانند پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی سراسری قبول شوند. همچنین سال گذشته اصلاحیه ای روی دفترچه آمد به این مضمون، کسانی که در کنکور سراسری شرکت کردند و حتی قبلا فوق لیسانس و یا دکترا، رشته های غیر از پزشکی،دندان پزشکی و داروسازی تحصیل کرده اند، می توانند در این سه رشته نیز درس بخوانند، یعنی علاوه بر لیسانس، فوق لیسانس و دکترای سراسری نیز داشته باشند در رشته های غیر از پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی.

مجتبی فاطمی، دپارتمان مشاوره تخصصی کنکوری IDN

400 آخرین ویرایش در شنبه, 11 اسفند 1397 ساعت 01:30

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برای نظر دادن وارد شوید