بالا بردن تراز آزمون آزمایشی دانش آموز دهم

چهارشنبه, 12 دی 1397 ساعت 23:23
(0 رای‌ها)

سوال: سال دهم هستم، هرچقدر مطالعه می کنم، ترازهای آزمون های آزمایشی ام بالا نمی آید، چه کار باید بکنم؟ از DVD استفاده کنم خوب است یا نه؟

پاسخ مشاور: فایل صوتی + متن  در ادامه مطلب

  فایل صوتی

قبلا گفته شده است که دانش آموزان سال دهم و یازدهم، در مرحله ی اول باید تمرکز خود را روی مفاهیم اصلی کتاب درسی بگذارند و خط به خط کتاب درسی را عمیق و دقیق موشکافی کنند و بررسی کنند، تمام تمرین های کتاب درسی را بصورت تشریحی حل کنند، فعالیت ها، اندیشه و تحقیق ها، تمام مطالب کتاب درسی، موبه مو باید بررسی شود. در مرحله ی اول شما باید خوب تشریحی کار کنید و روی تشریحی کار کردن مسلط شوید.

مطالعه کردن 4 مرحله دارد، مرحله اول، یادگیری است که این مطالعه از طریق معلم های مدرسه و از طریق جزوات و درس نامه های کتاب های آموزشی صورت می گیرد، مرحله دوم، تثبیت است که از طریق حل تمرین های تشریحی صورت می گیرد، مرحله سوم، تسلط است که از طریق تست زدن به تسلط می رسید و مرحله ی نهایی ارزیابی است که از طریق آزمون دادن صورت می گیرد.

شما در طول سال تحصیلی بیشتر، تمرکزتان را روی بحث یادگیری خوب و تثبیت خوب بگذارید که از طریق کتاب درسی و درس نامه های کمک آموزشی و جزوات معلم ها می تواند صورت بگیرد، از طریق DVD نیز می توانید در بحث آموزش، می توانید یادگیری خودتان را تقویت کنید. سپس به سراغ حل تمرین ها بصورت تشریحی بروید؛ وقتی سوالات را بصورت تشریحی حل می کنید، تسلط و دیدتان بازتر و گسترده تر می شود و اگر جایی در بحث تست زدن به مشکل بخورید، می توانید از راه حل اصلی تشریحی آن استفاده کنید و زمان به اندازه کافی برای تست زدن دارید حتی اگر در طول سال هم فرصت نکنید تست بزنید در تابستان بعد از اینکه سال دهم تمام شود اگر خوب دو مرحله ی اول کار را انجام داده باشید، یعنی مرحله یادگیری و تثبیت کامل باشد، تابستان مستقیما وارد بحث تسلط می شوید که همان تست زدن است؛ و به راحتی در تابستان می توانید تست های دروس اختصاصی سال دهم را بزنید و پیش خوانی دروس اختصاصی سال یازدهم را نیز انجام دهید، بنابراین عجله ای برای افزایش تراز و تست زدن نداشته باشید و دو مرحله اول کار را خوب انجام دهید.

 

استاد سامان مختاری، روانشناس و مشاور ارشد دپارتمان مشاوره تخصصی کنکوری IDN

181 آخرین ویرایش در یکشنبه, 16 دی 1397 ساعت 22:46

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برای نظر دادن وارد شوید