سوال: من لیسانس دارم و قصد دارم کنکور تجربی شرکت کنم. تازه شروع کرده ام و درس ها را فراموش کرده ام. به همین دلیل قصد شرکت در آزمون آزمایشی را دارم تا خودم را بسنجم اما با این شرایط و اینکه از برنامه ها عقب هستم کدام موسسه بهتر است قلم چی یا گاج؟

پاسخ مشاور: فایل صوتی + متن  در ادامه مطلب

 فایل صوتی

شما بهتر است که گزینه دو شرکت کنید، چون فارغ التحصیل هستید و فرصت بیشتری دارید. آزمون های گاج سطح سوالات بالایی دارند و برای شما که سوالات رو فراموش کردید مناسب نیستند.

این موضوع را باید درنظر بگیرید، چون از برنامه آزمون ها عقب افتاده اید و تازه می خواهید شروع کنید، برای تعدادی مباحث درس هایی مثل ریاضی، شیمی و عربی، نیاز به مطالعه پیش نیاز دارید. قبل از اینکه بخواهید مبحث آزمون را مطالعه کنید باید پیش نیاز آن فصل را مطالعه کنید تا زمان مطالعه مبحث اصلی، به مشکل زیادی برنخورید. مثلا اگر بخواهید مسائل اسید و باز شیمی را مطالعه کنید باید به لگاریتم ریاضی و فرمول نویسی و مسائل استوکیومتری برای حل سوالات PH مسلط باشید.

تعدادی از درس ها هم نیاز به پیش نیاز ندارند و می توانید طبق آزمون پیش روید؛ مثل درس دین و زندگی، ادبیات و بسیاری از فصل های زیست شناسی، که البته برخی از مبحث های زیست شناسی هم نیازمند پیش نیاز هستند. بهتر است از مشاوران رتبه برتر موسسه دانش نوین(IDN) کمک بگیرید تا بهترین نتیجه رادر کنکور کسب کنید.

استاد سامان مختاری، روانشناس و مشاور ارشد دپارتمان مشاوره تخصصی کنکوری IDN

150 آخرین ویرایش در شنبه, 01 دی 1397 ساعت 20:43

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برای نظر دادن وارد شوید