از دست دادن تابستان و شروع مطالعه کنکور از مهرماه

یکشنبه, 18 آذر 1397 ساعت 00:53
(0 رای‌ها)

سوال: اکثر مشاورها می گویند اگر از تابستان شروع نکرده باشید و بخواهید از مهر شروع کنید خیلی دیر است، واقعا این طور است؟ از اول مهر می توان درس ها را جمع کرد؟ روزی چند ساعت باید بخوانیم تا بتوانیم درس ها را جمع کنیم؟

پاسخ مشاور: فایل صوتی + متن  در ادامه مطلب

 

 فایل صوتی

 

اگر از تابستان شروع نکرده باشید و بخواهید از مهر شروع کنید خیلی دیر است، واقعا این طور است؟

اکثر دانش آموزها از تابستان شروع کرده اند و کسانی که تابستان را از دست داده اند کار برایشان سخت تر می شود، اما آیا این به این معنی است که دیگر به کنکور امسال نمی رسند؟ خیر ، با یک برنامه ی درست و اصولی شدنی است،در فصل پاییز پیش1 و یکی از پایه ها را جمع کرد، در زمستان 80% پیش2 و یکی دیگر از پایه ها را جمع می کنید، در بازه ی نوروز هر دو پایه را مرور کرد و در اردیبهشت، پیش2 را کامل جمع کرد و در خردادماه فرصت هست که باز هم کل درس ها را مرور کرد. پس کسانی که تابستان را جدی نخوانده اند و هنوز شروع نکرده اند، هنوز فرصت جبران دارند به شرطی که طبق یک برنامه ی اصولی و هدفمند پیش بروند.

 

با روزی چند ساعت می شود درس ها را جمع کرد؟

ایده آل ترین حالت برای دانش آموزانی که مدرسه می روند، به طور میانگین 50 ساعت مطالعه، در هفته با 600 تا 900 تست می باشد و برای افراد نظام قدیم، به طور میانگین انتظار می رود که روزی 10 تا 12 ساعت مطالعه داشته باشند. باید به یک نکته نیز دقت کرد که برنامه ای که شما برای مطالعه انتخاب می کنید، باید کاملا مطابق با عادات مطالعاتی و ظرفیت خودتان باشد. سعی کنید از ابتدا برنامه آنچنان سنگین نباشد که نتوانید کامل انجامش دهید.با یک برنامه ی متعادل شروع کنید و به مرور، ساعت مطالعه تان را افزایش دهید.

 

خانم دکتر مهسا قانعی، مشاور ارشد دپارتمان کنکوری IDN

 

87 آخرین ویرایش در یکشنبه, 02 دی 1397 ساعت 00:46

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برای نظر دادن وارد شوید