راهنمای تغییر رشته از تجربی و ریاضی به انسانی در کنکور

یکشنبه, 11 آذر 1397 ساعت 21:20
(0 رای‌ها)

 سوال : من رشته ام تجربی بوده و می خواهم کنکور انسانی بدهم، هنوز شروع نکرده ام، نمی دانم روزی چند ساعت بخوانم و چگونه شروع کنم، لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ مشاور :  فایل صوتی + متن  در ادامه مطلب

دانش آموزان رشته تجربی و ریاضی متقاضی شرکت در کنکور انسانی

 

 فایل صوتی

 

1- اگر دروس عمومی صرف نظر کنیم، چون مشترک هستند. به دروس اختصاصی خواهیم پرداخت ؛ درعلوم انسانی بیشتر دروس اختصاصی حفظی هستند، اما از آن ها یاد گرفتنی هستند، یعنی نیاز به تدریس دارند؛ و شما احتیاج به پشتیبان یا مشاور یا معلم دارید، کسی که این دروس را به شما یاد دهد. اما برخی دروس را به تنهایی هم می توان مطالعه کرد ا ولی باید روش مطالعه را بدانید و روی کتاب مسلط باشید، و اینکه کجای این کتاب های درسی انسانی مهم تر هستند، سوالات بیشتری دارند،چطور باید خوانده شود. همه ی این موارد مهم هستند.

2- در مورد این که روزی چند ساعت باید بخوانید، باید گفت که اول از همه باید آرام شروع کنید، یعنی با آرامش و هدفمند که از این رشته چه می خواهید، با علاقه و انگیزه شروع کنید، برنامه ریزی دقیق داشته باشید. شما دارید تغییر رشته می دهید پس باید حتما یک نفر شما را راهنمایی کند که چطور دروس انسانی باید خوانده شوند و چطور برنامه ریزی کنید که به تمام درس ها برسید؛ باید آرام شروع کرد که از روزی 4-5 ساعت شروع می شود تا در ماه های آخر به روزی 12-10 ساعت برسد.

 

به قلم استاد مریم آدم_پیرا، مشاور ارشد رشته انسانی دپارتمان کنکوری IDN

106 آخرین ویرایش در شنبه, 24 آذر 1397 ساعت 18:17

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برای نظر دادن وارد شوید