از الان شروع به خواندن کنم, رتبه کنکورم سه رقمی می شود ؟

یکشنبه, 11 آذر 1397 ساعت 20:56
(0 رای‌ها)

سوال: اگر از الان عالی بخونم, رتبه ام ممکن است زیر 200 شود؟

پاسخ مشاور: فایل صوتی + متن در ادامه مطلب

 

 

فایل صوتی

 

 

 از این دست سوالات خیلی زیاد از مشاورها پرسیده می شود،حتی تا لحظه ی آخر،یک ماه مانده به کنکور؛ که تا الان نخوندم و عقب افتادم، می توانم جبران کنم؟

ابتدا باید از این افراد پرسید که میزان تلاش شما چقدر است؟ حاضرید با تمام توان تا روز آخر کنکور بخوانید، یا باز هم تنبلی میکنید؟
اول باید ذهنتان را پاک کنید، از تمام کوتاهی هایی که در گذشته انجام دادید. باید فراموش کنید و آن را کنار بگذارید. خودتان را بخاطر تمام نخواندن هایی که انجام دادید ببخشید تا به یک آرامش ذهنی برسید. اگر می خواهید در آینده موفق باشید و به یک آینده ی موفقیت آمیز برسید، باید گذشته را فراموش کنید.
این گذشته، می تواند در این تابستانی باشد که حتی اگر شما لای کتاب را هم باز نکرده باشید، هیچ اشکالی ندارد و فراموش کن و از الان شروع کن. اگر از خودت راضی نبودی مدام به آن فکر نکن، که وای من نخوندم، الان خیلی های دیگه جای من خوندن،چه کار کنم؟

با این افکار روز خود را خراب نکنید، به گذشته به هیچ عنوان نباید فکر کنید. مهم تر از آن اصلا نباید فکر کنید چند نفر تا الان چندتا کتاب خوانده اند و .... این ها مهم نیستن، مهم درس خواندن هست.
پس هر موقع که شروع می کنید، باید سعی کنید که درست و با تمرکز بخوانید، آن موقع هست که من حتی به عنوان یک دانش آموز جواب شما را می دهم، بله. هر موقع که ذهن شما از گذشته پاک شد با قاطعیت می توانم بگویم، بله ، می توانید بخوانید،100% می توانید بخوانید و یک رتبه ی خیلی خوب بیاورید.

باید باور داشته باشید که می توانید از این زمان باقی مانده نتایج شگفت آوری بگیرید؛ یا می توانید فکرکنید که آیا واقعا ارزشش را ندارد در این مدت باقی مانده تمام تلاشتان را بکنید تا به آن رویاها و آرزوهایتان برسید؛ یک عمر قهرمانانه زندگی کنید؛ در رشته و دانشگاهی که دوست دارید، هم باعث افتخار خودتان می شوید و هم باعث باعث افتخار خانواده تان می شوید.
البته قبول دارم کمی درس خواندن سخت است اما به نتیجه ی شیرینی که آخر آن می گیرید، می ارزد. پس الان با یک انگیزه ی قوی و هدفمند اگر شروع کنید، مطمئنن موفق می شوید؛ یک کم راه پر پیچ و خمی داریم اما با کمک درس خواندن های خودتان و مشاورینتان مطمئنا می توانید نتایج عالی بگیرید.

 

استاد مریم آدم_پیرا، مشاور ارشد رشته انسانی دپارتمان کنکوری IDN

84 آخرین ویرایش در شنبه, 24 آذر 1397 ساعت 18:16

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برای نظر دادن وارد شوید