فهرست مطالب سایت: (کلیک کنید)

فایل صوتی بهترین روش موفقیت در کنکور

سوال : بهترین راه و روش برای کنکور چیست؟

پاسخ مشاور: فایل صوتی + متن  در ادامه مطلب

 فایل صوتی

موفقیت در کنکور به 2 فاکتور نیاز دارد:

1- تلاش شما

 2- برنامه ریزی صحیح و اصولی.

متاسفانه بسیاری از دانش آموزان علی رغم تلاش های بسیار زیادی که انجام می دهند، نتیجه ی مطلوبی در کنکور نمی گیرند. خیلی ها در فصل تابستان بصورت جدی درس خواندن را شروع می کنند وعالی درس می خوانند و تست می زنند و زمانی که به عید می رسند، 70 تا 80 درصد مطالب را عالی جمع بندی کرده اند، اما زمانی که به عقب برمی گردند و زمانی که به آزمون های جمع بندی می رسند، نمی دانند باید چه کاری انجام دهند؛ چون زمانی که به گذشته نگاه می کنند و با اینکه مطالب را عالی مطالعه کرده اند و عملکرد بسیار خوبی در آزمون های مبحثی داشته اند و ترازهای بالایی بدست آورده اند، اما احساس می کنند هرچه تا عید خوانده اند، فراموش کرده اند و چیزی یادشان نمی آید. همین افراد در آزمون های جامع شکست می خورند. چون در آزمون های جامع در 2 یا 3 هفته باید یکی از پایه ها را جمع کنید و آزمون بدهید، درحالی که یک مطالعه یک پایه آن حدود 3 ماه طول می کشد. چطور دانش آموزی که احساس می کند همه چیز را فراموش کرده است می تواند در 2 یا 3 هفته دوباره مطالعه کند. او موفق نمی شود و در آزمون های جامع شکست می خورد. دلیل آن این است که بازه های زمانی مرور و شیوه ی صحیح دوره را رعایت نکرده است و خلاصه حرفاه ای تهیه نکرده است تا یک مبحث را که قبلا برای آن 20 ساعت وقت گذاشته است، بتواند در 3 ساعت جمع کند.

برنامه ریزی حرفه ایی

دلیل اینکه دانش آموزها بعد از عید مطالعه را رها می کنند و استرس زیادی به سراغشان می آید دقیقا همین است. چون دانش آموز به این نتیجه می رسد که نمی تواند طی 3 ماه تمام مطالبی را که فرامو ش کرده است، دوباره مطالعه کند. با اینکه بسیار قوی هستند، درس خواندنشان را رها می کنند. صرفا اینکه شما منابع خوب و ساعت مطالعه ی بالایی داشته باشید، تضمینی برای موفقیت شما در کنکور نیست. شما باید برنامه ی بسیار حرفه ای داشته باشید تا زمانی که به عید می رسید خیالتان از مطالبی که قبلا خوانده اید راحت باشد، که هرچه خوانده اید بلد هستید و یادتان است، یک خلاصه ی بسیار حرفه ای داشته باشید تا بتوانید در کوتاه ترین زمان، مطالبی را که مطالعه ( رتبه برتر کنکور )کردده اید جمع کنید، که این امر نیازمند یک برنامه ی اصولی و حرفه ای می باشد.

استاد سامان مختاری، روانشناس و مشاور ارشد دپارتمان مشاوره تخصصی کنکوری IDN

فرم ارتباط با مشاوران IDN :

برنامه ریزی کنکور (رشتت رو وارد کن برنامت رو بگیر)

مشاوره کنکور (با طرح رتبه شو IDNovin تضمینی رتبه برتر شو)

بهترین مشاوران کنکور (اسامی 20 مشاور رتبه برتر ایران)

میخوای با سبک درس خوندن رتبه برترا آشنا شی؟

ما تو پیج اینستاگرام با لایو و پست های آموزشی، بطور کاملا رایگان بهت یاد میدیم بهترینِ خودت باشی و بهت کمک میکنیم که خودت رو به رتبه های 2 رقمی و 3 رقمی برسونی. کافیه پیج مارو فالو کنی:

نظر شما؟!

نظرات ، سوالات و پیشنهادات خود را در زیر برای ما ارسال کنید. بزودی به آن ها پاسخ خواهیم داد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا